29-годишната канадска красавица Мариеве Дюфо ще бъде първата канадка, която ще се състезава в сериите НАСКАР в края на месеца в Монреал. Преди да се захване с автомобилизъм, зеленооката хубавица е била модел. „В миналото си изкарвах парите с фотосесии и ревюта и веднага влагах всичко в автомобилни гуми и всякакви неща, които ми трябваха, за да се състезавам", признава красивата канадка.
Израства в Квебек, като се е съзтезава с всичко, което върви - мотоциклет, мотокрос, сноумобил, карт и др. „Със сигурност много хора ме мислеха за луда, но аз знаех какво точно искам да правя. Аз съм автомобилен състезател и искам хората да ме разпознават заради това, което правя на пистата, а не заради снимките ми по бански", добавя амбициозната Мариеве.
„Още от съвсем малка имах нужда от адреналин, от сила и скорост. Обичам всички екстремни спортове", обяснява избора си на професия Мариеве.
Когато не е на пистата, красавицата се снима във филми, играе в СуперБоул по бельо и позира за ко- ри-ци на различни списания.
Дебютът и в НАСКАР ще бъде на 20 август. „Изключително щастлива съм, че ще бъда част от | това състезание”, заключва амбициозната сексбомба.