Корейски футболист наказан за 2 г. заради допинг

Корейски футболист наказан за 2 г. заради допинг

Играчът със странно обяснение - използване на крем за стимулиране на мустаците

Световната футболна федерация (ФИФА) поиска от най-високата съдебна спортна инстанция (КАС) да наложи наказание за лишаване от състезателни права за две години на футболист от Република Корея, който е дал положителна проба за стероиди. 

Самият играч обаче твърди, че е невинен, защото е получил стероидите от крем, който е мазал по лицето си, за да има по-буйни мустаци.

КАС обаче отговори на ФИФА, че жалбата на световната федерация срещу Корейската футболна асоциация (КФ) и футболиста Кан Су-ил ще бъде разгледана на 5-и февруари, след което ще бъде взето решение. Съдът обикновено се произнася по подобни казуси до няколко седмици.

Първоначално играчът Кан, който е на 27 години, беше наказан за 15 мача лишаване от права, които той прие, но ФИФА обжалва.

При рутинна проверка след края на мач от корейското първенство Кан е дал положителна проба за метилтестостерон. Той се е готвил да направи и своя дебют в националния отбор на страната, но часове преди контролата с ОАЕ миналия юни, е бил съобщен резултата от допинг-пробата.
Емил Велев за Беер Шева: За малко не станаха шампиони, 70:30 са шансовете на Левски

Емил Велев говори пред Дарик, минути след като стана ясен жребият на Левски в Лига Европа

Роналдо подари фланелка на Доналд Тръмп

Петкратният носител на "Златната топка" Кристиано Роналдо подари на президента на САЩ Доналд Тръмп фланелка на националния отбор на Португалия с неговото име и личен автограф, съобщават от футболната федерация на страната.

Димитър & Христо се включват в състезание по планинско бягане

Богата фестивална програма в третото издание на Troyan Run – По стъпките на Левски

Салернитана иска отлагане на мач заради хранително натравяне

Футболисти и служители на италианския клуб бяха хоспитализирани

Стоичков хвали Бекъм за Интер Маями

Българската футболна легенда Христо Стоичков изрази публично възхищението си от работата на Дейвид Бекъм с клуба Интер Маями

Стоичков рамо до рамо с Роналдо и Кемпес

Камата чака с нетърпение старта на Световното клубно първенство

Алваро Мората със скандално разкритие

Просто исках да заплача. Оттам всичко започна, обяви таранът

Дейвид Бекъм бе удостоен с рицарско звание

Бившият капитан на английския национален отбор по футбол Дейвид Бекъм беше посветен в рицарско звание от крал Чарлз III.

Продадоха ракета на Надал за рекордна сума

Дадоха на търг 157 300 долара