Националите на Салвадор отказали подкуп за уреждане на световната квалификация с Канада

Националите на Салвадор отказали подкуп за уреждане на световната квалификация с Канада

Играчи и треньори дойдоха заедно на брифинг и пуснаха 11-минутен запис с човека, който ги уговарял да уредят мача

Националният отбор на Салвадор е отказал подкуп, за да уреди световната квалификация срещу Канада тази вечер.

На пресконференция от салвадорския отбор пуснаха аудиозапис с гласа на човека, който им е отправил предложението.

Канада трябва на всяка цена да бие Салвадор, който няма как да се класира, във Ванкувър и да се надява Мексико да бие Хондурас в последните срещи в Група А. Това е вариантът, при който „Кленовите листа” ще имат шанс да продължат напред.

ФИФА потвърди, че вече води разследване по случая.

„Това е най-драматичното нещо, което съм виждал във футбола от много време”, обяви разследващият журналист Деклан Хил пред „Би Би Си”. „Целият отбор дойде със своите треньори и казаха, че в събота им е бил предложен подкуп. Пуснаха 11-минутен разговор с човека, който се е опитал да уреди мача. Той предлагал на всеки играч различна сума пари в зависимост от крайния резултат. Най-много са могли да спечелят по около 3 000 долара на човек”, обяснява Хил.

Според него, офертата е била направена от салвадорски гражданин, който познавал някои от играчите, но искал да помогне на националния отбор на Хондурас.

Канада, Салвадор, Хондурас и Мексико са членове на Конфедерацията на Северна, Централна  Америка и Карибите (Конкакаф).

Три отбора от Конкакаф автоматично се класират за Мондиал 2018 в Русия, а четвърти играе плейоф срещу представител на зона Азия.

Бончо Генчев: Избягах от България след разговор с Илия Павлов (ВИДЕО)

Бившият нападател се върна към началото на футболния си път

Вуелтата - третата колоездачна обиколка или нещо повече?

Любопитна информация за Вуелтата преди нейното начало

Карлос Насар замени гимнастичка с волейболистка

Световният рекордьор залитна по състезателка на ЦСКА

Фронтменът на Iron Maiden се състезава на турнира по фехтовка

Брус Дикинсън винаги е бил известен не само с това, че е водещ вокалист на британската рок група Iron Maiden, но и с широк спектър от възможности като пилот-авиатор, историк, както и с дълбоката си любов към фехтовката.

„Феникс на доброто“ с ново дългосрочно партньорство с „Очи на 4 лапи“

Фондация „Очи на 4 лапи“ има над 20 години опит в обучението на кучета водачи и асистенти и успешно реализира 107 дипломирани кучета – всяко от тях станало част от живота на човек в нужда.

ЦСКА представи третия си екип – изцяло черен

С изчистена черна визия и фини акценти

Посветиха песен на Левски

В нея участва звездата на българския рок Звездомир Керемидчиев-Звезди

Член на Изпълкома и адвокат на Черно море празнува рожден ден днес

Днес Михаил Статев навършва 47 години

Бивш нападател на Левски впечатли с танц (ВИДЕО)

Рикардиньо на плейоф в Шампионска лига