Novsport.com започна с убедителна победа турнира „Каменица фен купа” за журналисти

Novsport.com започна с убедителна победа турнира „Каменица фен купа” за журналисти

Хеттрик на Кирил Евтимов и попадения на Момчил Коритаров и Павел Ангелов сломиха БНР

След вчерашната пищна церемония, съпроводена с теглене на жребий, днес в столичната зала „Христо Ботев” стартира и надпреварата „Каменица фен купа” за журналисти. Общо 20 отбора ще мерят сили в този коледен турнир под егидата на КАМЕНИЦА. Тимът на Novsport.com е в компанията на ТВ7, в-к Меридиан Мач и БНР. Днес рано сутринта бе и първата среща в нашата група, която ни противопостави срещу колегите от националното радио. Novsport.com се наложи напълно заслужено с 5-2 в двубой изцяло контролиран от нас.
 
Мачът започна с жестока преса на тима ни и докато съперникът се усети, ние вече водехме с 1-0 след хладнокръвно изпълнение на Момчил Коритаров, който наказа груба грешка в защитата на БНР. След това попадение колегите на Калин Катев пробваха да стигнат до нещо с няколко дълги подавания в наказателното ни поле, но вратарят Митко Андреев-Фони показа защо е титуляр. За да дойде и може би най-добрата атака в мача, когато Кирил Евтимов комбинира брилянтно с вездесъщия Коритаров, който върна жеста към бургазлията. Той от своя страна разсече с кинжален удар стража на противника за 2-0. Хората по трибуните, начело с талисмана на Novsport.com Стефан Тюфекчийски-Сивия, веднага определиха тази красива комбинация за близнак на паметния гол на Анди Коул след мега-асистенция на Дуайт Йорк срещу Барселона на Камп Ноу преди 13 години.
 
Малко след попадението от непосредствена дистанция Кирил Евтимов отново след пас на Коритаров направи разликата класическа. В този игрови период през първото полувреме трябва да се отбележи огромният периметър, който покриваше плеймейкърът на Novsport.com Павел Ангелов, от чийто точни намеси и отигравания идваха и головите атаки за нашия тим. Именно след една такава Ангелов реализира за 4-0, след като Кирил Евтимов не прояви егоизъм и подаде на съотборника си вместо самият той да търси гола. Естествено, тази огромна разлика подейства отпускащо за Novsport.com и това съвсем закономерно бе използвано от БНР, чийто нападател не пропусна да реализира от метър разстояние. Този гол окрили донякъде колегите, но техният ентусиазъм набързо бе охладен от нападателя Кирил Евтимов, който отново използва неразбория в защитния вал на съперника и с техничен удар покрай вратаря регистрира своя хеттрик. Така при този резултат 5-1 завърши и първото полувреме.
 
Второто не се различаваше особено от първата част, като Novsport.com продължаваше да търси попадения, въпреки че си личеше спокойствието от голямата разлика. Отборът ни се отчете с няколко добри комбинации и удари на Павел Ангелов, както и греда на Кирил Евтимов. В самия край на мача БНР вкара още един гол, за да се оформи и крайният резултат 5-2 в наша полза.
 
Тази победа ни дава добри шансове за атака на първите две места, но трябва да се отбележат и някои малки неточности в защита, които за наша радост не бяха наказани от БНР. От утре след контузия се завръща капитанът и душата на отбора Милен Германов, който се очаква да вдъхне увереност в дефазивен план. Тази победа се посвещава по традиция на главният редактор на медията Васко Ранчев, който като истински лъв се справя с тежката ситуация почти сам поднася топли новини на читателите ни поради липсата на голяма част от колеги си.
 

В другия двубой след нас ТВ7 се наложи с 4-0 над в-к Меридиан Мач. Точно срещу вестникарите се изправяме утре сутринта във вторият двубой на Novsport.com. 

Вики Томова се сгоди

Виктория Томова се сгоди! Щастливата новина разкри лично първата ракета на България при жените.

Смъртоносно оръжие надъха Левски и Наско Сираков (СНИМКИ)

Холивудските легенди Мел Гибсън и Дани Гловър демонстрираха голямо уважение към Левски и мажоритарния собственик на клуба Наско Сираков точно преди старта на „сините“ в Лига Европа срещу Апоел Беер Шева

Турнир по падел тенис в София на кортове като на Кристиано Роналдо

80 двойки от България, Аржентина, Чили, Италия, Дания, Гърция, Нидерландия, Франция, Великобритания са заявили участие в първото издание на турнира по падел тенис „Ая Опън Къп“ на новите кортове в квартал „Дианабад“.

Делото срещу Промес отложено за 2026 г.

Бившият национал на Нидерландия е осъден за съучастие в контрабанда на кокаин

Трагедия: Боксьор почина внезапно след мач

Полицията разследва случая с Педро Антонио Родригес

Нови важни подробности около трагедията с Жота

Футболистът на Ливърпул управлявал автомобила

Мбапе оттегли дело за тормоз срещу ПСЖ

Френският национал опитваше да осъди шампионите на Европа за морален тормоз

Приятелката на Григор с трогателен пост в негова подкрепа

Приятелката на Григор Димитров – актрисата Ейса Гонсалес – реагира с трогателна подкрепа на трудния момент, който тенисистът преживя на Централния корт на Уимбълдън.

Георги Младенов: Станах трафикант в Саудитска Арабия (ВИДЕО)

Легендата разкри как е успял да избегне „сухия режим“