Сантос откри музей на Пеле

Сантос откри музей на Пеле

Сложиха трон на Краля

Сантос откри музей на Пеле, който почина през декември.

„Тронната зала“ на Краля на футбола съставлява Мемориал на постиженията на отбора и един от най-великите футболисти в света.

Бившият вратар Единьо, син на Пеле, присъства на събитието по откриването.

Идолите на Сантос, които бяха спътници на краля на терена, също го придружаваха - Пепе, Лима, Менгалвио, Маноел Мария и Абел Веронико.

В една от залите беше поставен и Тронът на Краля.

„Всички познават Вила Белмиро като Кралството на футбола, следователно, ако има кралство, е необходим и трон. Сега Estádio Urbano Caldeira е завършен. Това е момент на голяма емоция и радост“, каза вицепрезидентът на Сантос, Хосе Карлос де Оливейра, цитиран от Estadаo.

На трона феновете могат да се снимат при обиколката на музея.

Легендарният Петер Шмайхел: С Ивайло Йорданов имаме незабравими преживявания

Европейският шампион с Дания за 1992 г. Петер Шмайхел изпрати специални поздрави на легендата на българския футбол Ивайло Йорданов

Мадона и Шакира пеят на Мондиал 2026

Попиконите Мадона и Шакира и корейската група BTS ще пеят на полувремето на финала на Световното първенство по футбол през 2026 година, обяви ФИФА.

Ламин Ямал развя палестинско знаме по време на парада за титлата на Барселона

750 000 души излязоха по улиците на Барселона, за да отпразнуват трофея

Микел Артета с български талисмани за късмет във важните битки (СНИМКИ)

Мениджърът на Арсенал Микел Артета има български талисмани, които да му бъдат кадем в оставащите битки за титлата във Висшата лига и на финала на Шампионската лига

ПОС терминалите от Fibank са с промоционални условия до 30 септември 2026 г.

Вижте какви условия предлага Fibank за своите клиенти

Капитанът на Левски чака второ дете

Капитанът на Левски Георги Костадинов и неговата половинка Радост Тодорова, очакват своето второ дете