Българи са шампиони на Румъния по спийдуей

Българи са шампиони на Румъния по спийдуей

Милен Манев и Христо Христов буквално разказаха играта на румънските пилоти, триумфирайки с титлите

Българските състезатели по спийдуей Милен Манев и Христо Христов буквално разказаха играта на румънските пилоти, триумфирайки с титлите при мъжете и младежите в международния шампионат на северната ни съседка. 

 

С победи в 4 от 9 кръга и класиране в челната тройка в останалите 5, Манев събра 140 точки, които му бяха достатъчни, за да вдигне шампионската купа в края на сезона. Той остави на 12 точки след себе си състезателя на домакините Адриан Георге, а на трета позиция се нареди друг румънец – Фанел Попа. 

 

„Успях да спечеля всички серии в последното състезание в Браила. Що се отнася до двете състезания в Шумен, не бих казал, че конкуренцията беше по-силна, просто трябва да си в добра кондиция и да имаш ден. Сега в началото на декември стартира шампионатът по спийдуей в Аржентина, така, че за мен сезонът все още не е свършил.“ – каза Милен Манев.

 

Със 7 победи в общо 9-те кръга Христо Христов допълни българския триумф, печелейки убедително Купата по спийдуей на Румъния при младежите. В последното състезание в Браила на 18 октомври 20-годишният състезател спечели всичките 3 серии, като по този начин приключи сезон 2015 с победа и общ актив от 52 точки. Втори в първенството завърши Андрей Попа с 41 точки, следван от Драгос Мус с 36 точки. 

 

„Занимавам се със спийдуей от 2012 година, но на 12 май счупих крак, заради което прекъснах за две години. След това започнах да карам отново през 2014-та, като мой треньор стана Милен Манев. При всички случаи ще продължа да се състезавам и догодина, но е доста трудно, защото няма никаква подкрепа нито от държавата, нито от федерацията по отношение на финансовата страна“ – заяви Христов. 

 

Сезон 2015 за българските състезатели по спийдуей не е приключил. На 15 ноември стартира зимният сезон в Англия, където друг българин Стоян Стоянов ще се опита да атакува титлата в клас Open на аматьорската лига. Милен Манев пък заминава за Аржентина за участие в националното първенство, като първият кръг е на 13-ти декември. 

MotoGP: Марк Маркес за първи път покори Австрия

Испанецът победи в събота и в спринтовото състезание

Марк Маркес победи брат си Алекс в спринтовото състезание на MotoGP

Въпреки че стартира от втора редица

Бедзеки с неочакван полпозишън за Гран При на Австрия

Заводският пилот на Априлия Марко Бедзеки спечели един напълно неочакван полпозишън за Гран При на Австрия в MotoGP, след като триумфира в квалификацията на „Ред Бул Ринг“

Никола Цолов се срещна с почитатели в Боровец

Пилотът от Формула 3 Никола Цолов се срещна с почитатели в курортен комплекс Боровец

Министър Пешев награди пилота Никола Цолов

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев връчи почетен плакет на българския автомобилен състезател Никола Цолов за изключителните му постижения във Формула 3.

Цолов: За мен беше забавно състезание

“Това е едно от най-добрите състезания за мен на мокро", каза той

Страхотен Никола Цолов на "Хунгароринг"(ВИДЕО)

Българинът стартира от 21-а позиция и се изкачи с 15 места

Никола Цолов завърши на 15-о място в спринтовото състезание за Голямата награда на Унгария

Българинът бе 21-ви в квалификацията в петък и успя да се изкачи с шест места нагоре

Хърватия е отново в календара на Световния рали шампионат

Ралито заменя това в Централна Европа