Четвърти пореден полпозишън за Лоренсо, Вале стартира пети в Германия (видео)

Четвърти пореден полпозишън за Лоренсо, Вале стартира пети в Германия (видео)

Хорхе Лоренсо даде най-бързо време в квалификацията за осмия старт от световния шампионат на Мото ГП. На трасето в Заксенринг испанецът изпревари Кейси Стоунър и сънародника си Дани Педроса

Хорхе Лоренсо даде най-бързо време в квалификацията за осмия старт от световния шампионат на Мото ГП. На трасетоЗаксенринг в Хоенщайн-Ернстхал испанецът изпревари Кейси Стоунър и сънародника си Дани Педроса в борбата за първото място на стартовата решетка.

 
Лоренсо е абсолютен доминатор до този момент в шампионата. Полпозишънът за Гран при на Германия ще бъде четвърти поред за него след първите места във Великобритания, Холандия и Каталуния. Пилотът на Ямаха ще атакува победата в Германия с новия прототипен байк на Ямаха, именуван просто М1 и с убийствена статистика след седем старта от началото на годината. Досега през 2010-а той не е слизал от подиума с пет победи и две втори места.
 
Лоренсо даде най-добро време за уикенда на Заксенринг – 1:21.871 мин. Битката за лидерството обаче бе крайно оспорвана, а Лоренсо успя да поеме водачеството в 34-ата си обиколка. Стоунът със „заводското” си Дукати го последва с 1:21.841 мин. Дани Педроса се задоволи с 1:21.948 на решетката в облачна Германия.
 
Пети след Андреа Довициосо се нареди шампионът Валентино Роси, който скочи на байка, след като неотдавна се възстановяваше от двойна фрактура на крака си. Ездачът на Ямаха, все още придвижващ се в шина и с патерици, спря хронометрите на 1:22.395 мин. и въпреки, че не е напълно възстановен ще даде силен отпор на конкурентите си. Шести се класира новакът в Мото ГП Ектор Барбера, който направи и най-доброто си класиране за сезона.
 
Поз.
Ездач
Нац.
Тим
Km/h
Време
Разл.
1
Хорхе Лоренсо
SPA
Fiat Yamaha Team
279.8
1'21.817
2
Кейси Стоунър
AUS
Ducati Team
279.7
1'21.841
0.024 / 0.024
3
Дани Педроса
SPA
Repsol Honda Team
282.6
1'21.948
0.131 / 0.107
4
Андреа Довициосо
ITA
Repsol Honda Team
280.7
1'22.263
0.446 / 0.315
5
Валентино Роси
ITA
Fiat Yamaha Team
274.7
1'22.395
0.578 / 0.1

Класиране: МotoGP

MotoGP: Марк Маркес за първи път покори Австрия

Испанецът победи в събота и в спринтовото състезание

Марк Маркес победи брат си Алекс в спринтовото състезание на MotoGP

Въпреки че стартира от втора редица

Бедзеки с неочакван полпозишън за Гран При на Австрия

Заводският пилот на Априлия Марко Бедзеки спечели един напълно неочакван полпозишън за Гран При на Австрия в MotoGP, след като триумфира в квалификацията на „Ред Бул Ринг“

Никола Цолов се срещна с почитатели в Боровец

Пилотът от Формула 3 Никола Цолов се срещна с почитатели в курортен комплекс Боровец

Министър Пешев награди пилота Никола Цолов

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев връчи почетен плакет на българския автомобилен състезател Никола Цолов за изключителните му постижения във Формула 3.

Цолов: За мен беше забавно състезание

“Това е едно от най-добрите състезания за мен на мокро", каза той

Страхотен Никола Цолов на "Хунгароринг"(ВИДЕО)

Българинът стартира от 21-а позиция и се изкачи с 15 места

Никола Цолов завърши на 15-о място в спринтовото състезание за Голямата награда на Унгария

Българинът бе 21-ви в квалификацията в петък и успя да се изкачи с шест места нагоре

Хърватия е отново в календара на Световния рали шампионат

Ралито заменя това в Централна Европа