Дебнат с хеликоптер на Рали България

Дебнат с хеликоптер на Рали България

Звездите на WRC си водят треньори за асфалта край Самоков

Драконовски мерки за сигурност ще наложи ФИА в Рали България, което стартира на 9 юли. Това е дебют на кръг от Световния рали шампионат (WRC) у нас. В България лично ще дойдат председателят на Световната комисия за рали Мори Чандлър, както и отговорникът по сигурността на ФИА за WRC Яцек Бартош. Полякът ще инспектира специалните етапи преди преминаването на състезателите и ще наблюдава поведението на феновете от хеликоптер, снабден с всички средства за наблюдение и връзка, който ще управлява сам. Бартош разполага с правото да отмени дадена отсечка, ако реши, че има опасност за феновете или състезателите.

Освен това над района на състезанието ще кръжи самолет на ФИА, който ще осигурява сателитната връзка. Бившият президент Макс Мозли и наследникът му Жан Тод са получили покани да дойдат, но все още не са потвърдили присъствието си.
Организаторите на Рали България съобщиха, че всички звезди на световния рали спорт, начело с шесткратния световен шампион Себастиен Льоб, топпилотa на Форд Мико Хирвонен и шампионa от Формула 1 Кими Райконен, ще пристигнат в България и ще карат. Повечето от тях идват за първи път у нас и отборите им ще им осигурят специални треньори за асфалт, тъй като състезанието е първото изцяло на тази настилка през сезона

. Екипите се очакват в началото на другата седмица, като Ситроен ще пристигнат с личен състав от 85 души и шест ТИР-а, един от които пълен с храна. Единствено норвежецът Петер Солберг е под въпрос, тъй като все още си търси навигатор за надпреварата край Самоков.

Марк Маркес катастрофира, брат му Алекс спечели в Испания и го бутна от върха в MotoGP

Братята Маркес са спечелили 4 от досегашните общо 5 състезания през сезона

Марк Маркес с нов триумф в MotoGP

С победата Марк Маркес увеличи на 20 точки преднината си в генералното класиране

Федерер ще открие "24 часа на Льо Ман"

Роджър Федерер ще даде старт за тазгодишното автомобилно състезание 24 часа на Льо Ман през юни, съобщиха организаторите в четвъртък

Цолов влезе във видео играта на Ф1

От EA Sports обявиха списъка с пилотите, които ще присъстват в играта

Марк Маркес спечели и голямата гонката от MotoGP в Катар

Испанският пилот на Дукати Марк Маркес спечели Гран при на Катар в MotoGP

Марк Маркес спечели спринтовото състезание в Катар в клас Мото GP (ВИДЕО)

Испанецът от отбора на Дукати водеше във всички обиколки, след  като тръгна от първа позиция

Супер! Цолов спечели спринтовото състезание за Голямата награда на Бахрейн (ВИДЕО)

Никола Цолов записа блестяща победа в спринтовото състезание за Голямата награда на Бахрейн, втори кръг за сезона във Формула 3.

Никола Цолов даде второ време в първата тренировка в Бахрейн

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде второ време в единствената за деня тренировка преди Гран при на Бахрейн.

Хорхе Мартин ще премине медицински тест преди Гран при на Катар

Световният шампион в MotoGP Хорхе Мартин е готов да направи дебют за новия си отбор Априля на Гран при на Катар