Латвала премина във "Фолксваген"

Латвала премина във "Фолксваген"

Финландският пилот Яри-Мати Латвала ще напусне "Форд" и ще премине в тима на "Фолксваген" през следващия сезон в световния шампионат по автомобилизъм

Финландският пилот Яри-Мати Латвала ще напусне "Форд" и ще премине в тима на "Фолксваген" през следващия сезон в световния шампионат по автомобилизъм.

27-годишният Латвала кара за "Форд" в последните пет години, а през 2011-а завърши втори в генералното класиране при пилотите.

От следващия сезон той ще стане съотборник на Себастиан Ожие във "Фолксваген".

"Не ми беше лесно да напусна "Форд". В същото време смятам, че тази промяна е шанс за ново начало", заяви Латвала.

В понеделник Форд обяви, че се оттегля от световния шампионат по автомобилизъм. Латвала и навигаторът му Мика Антила са трети в генералното класиране в момента за сезона.

Себастиан Льоб (Франция) със "Ситроен" предсрочно си осигури девета поредна световна титла. Льоб обаче няма да участва в световния шампионат по автомобилизъм през следващата година.
Търсят се алтернативи за състезания във Формула 2

Автомобилният шампионат Формула 2, приеман като поддържащи серии на Формула 1, обмисля организиране на състезания на други места, ако планираните за месец април гонки в Бахрейн и Саудитска Арабия отпаднат заради военния конфликт в региона

Авторитетните издания хвалят Никола Цолов след успеха в Австралия

Световните издания не пропуснаха да отбележат с големи суперлативи триумфа на Никола Цолов в първото за годината състезание във Формула 2 на пистата „Албърт Парк“ в Мелбърн

Лош късмет за Цолов и 17-то място в спринта в Мелбърн

Никола Цолов нямаше късмет в спринтовото състезание в Австралия и след серия инциденти и битки на пистата остана едва 17-и в края

Никола Цолов изпусна полпозицията в Мелбърн

Никола Цолов бе на път да спечели по фантастичен начин квалификацията за основното състезание в Австралия, първи уикенд от сезона във Формула 2.

Марко Бедзеки спечели в първия кръг от MotoGP

Италианецът триумфира в Гран при на Тайланд

Педро Акоста спечели откриващото спринтово състезание в MotoGP

По-рано през деня италианецът Бедзеки си осигури полпозишън за откриващото състезание