Мартин Чой атакува 3 титли с нови гуми

Мартин Чой атакува 3 титли с нови гуми

Най-силният български мотоциклетист Мартин Чой (GLOBUL Racing Team) започва този уикенд в Словакия битка за титлите от европейския шампионат „Алпе Адрия” и първенствата на България и на Източна Европа

Най-силният български мотоциклетист  Мартин Чой (GLOBUL Racing Team) започва този уикенд в Словакия битка за титлите от европейския шампионат „Алпе Адрия” и първенствата на България и на Източна Европа. Софиянецът, който през 2011 г. спечели и трите отличия, отново ще кара BMW в клас SST 1000, но вече с гуми Pirelli, вместо с Dunlop.    

„Чувствам се много добре подготвен, отново имам отличен мотор и се надявам тази година да имам по-добър  късмет от миналата”, заяви Чой преди да замине днес за „Словакияринг”. Там от петък до неделя ще се проведе I кръг от еврошампионата.

През 2012 г. Мартин остана без титла  за първи път от дълго време  насам, след като претърпя две операции на лявата ключица и серия от състезателни инциденти. Въпреки многото проблеми, той се класира втори в „Алпе Адрия”.

„При тези обстоятелства вероятно би трябвало да съм доволен, че съм  втори, но понеже винаги гоня победата, по-скоро останах разочарован. Ще направя всичко възможно да си върна и трите титли, за да зарадвам отбора, спонсорите, многобройните почитатели на мотоциклетизма в България и, разбира се, себе си. Специално благодаря на хората и фирмите, с чиято помощ отново имаме възможност да се борим за победи – GLOBUL, „Армеец”, ЕКО, „Спорт Тото”, Night Flight, Kamor Auto, Monster, AIT, A-design, както и на лекарите, на които отворих доста работа в последните месеци”, каза още Мартин.

През втория уикенд на април (12-14) Чой  ще кара в Серес (Гър), където ще започнат шампионатите на Източна Европа и на България.
Цолов спечели точки на "Имола"

Българският пилот с добро каране във Формула 3

Никола Цолов трети в Италия

Никола Цолов записа втори подиум от началото на сезона във Формула 3, след като завърши трети в спринтовата надпревара на пистата „Имола“ в Италия.

Марк Маркес спечели спринта на Гран при на Франция в MotoGP

Испанският пилот на Дукати излезе начело в класирането

Марк Маркес катастрофира, брат му Алекс спечели в Испания и го бутна от върха в MotoGP

Братята Маркес са спечелили 4 от досегашните общо 5 състезания през сезона

Марк Маркес с нов триумф в MotoGP

С победата Марк Маркес увеличи на 20 точки преднината си в генералното класиране

Федерер ще открие "24 часа на Льо Ман"

Роджър Федерер ще даде старт за тазгодишното автомобилно състезание 24 часа на Льо Ман през юни, съобщиха организаторите в четвъртък

Цолов влезе във видео играта на Ф1

От EA Sports обявиха списъка с пилотите, които ще присъстват в играта

Марк Маркес спечели и голямата гонката от MotoGP в Катар

Испанският пилот на Дукати Марк Маркес спечели Гран при на Катар в MotoGP

Марк Маркес спечели спринтовото състезание в Катар в клас Мото GP (ВИДЕО)

Испанецът от отбора на Дукати водеше във всички обиколки, след  като тръгна от първа позиция