Нови пътища чакат участниците на рали "Дакар" 2009

Нови пътища чакат участниците на рали "Дакар" 2009

Генералният директор на "Рали Дакар 2009" Етиен Лавин заяви пред медиите, че участниците в състезанието в Южна Америка, което стартира в Буенос Айрес на 3-ти януари ще се състезават на покрития на каквито досега не са карали, съобщава "Ройтерс".

Генералният директор на "Рали Дакар 2009" Етиен Лавин заяви пред медиите, че участниците в състезанието в Южна Америка, което стартира в Буенос Айрес на 3-ти януари ще се състезават на покрития на каквито досега не са карали, съобщава "Ройтерс".

"Маршрутът на ралито за пръв път от 30 години ще се проведе на територията на Южна Америка. Пътят и разбира се повърхността ще бъдат различни от тези в Африка", заяви Лавин.

Той отбеляза, че има вероятност в зависимост от резултатите, маратонът отново да се проведе в Южна Америка и следващата година, а засега организационният комитет е получил предложения и от Намибия и Ангола.

Той потвърди, че участие ще вземат състезатели от 49 страни и ще има 82 камиона, 230 мотоциклета и 188 автомобила. Маршрутът е разделен на 14 етапа, като девет от тях ще се проведат на територията на Аржентина, два на границата между Аржентина и Чили и три етапа в Чили.

Ежегодният рали маратон "Дакар" ( бе дълги години известен като Рали Париж - Дакар ) е основан от французина Тиери Сабинон. В надпреватата участват, както професионални атлети, така и аматьори. Ралито през 2008 година бе отложено от съображения за сигурност, заради убийствата в Африка на 28-ми декември миналата година, когато е имало заплахи от терористични организации.

 

Цолов: Вярвам, че ще карам във Формула 1

С нетърпение очаквам момента, в който ще ми звъннат от Ред Бул, призна пилотът

Бен Сулайем спечели втори мандат начело на ФИА

Президентът на Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) Мохамед Бен Сулайем получи втори четиригодишен мандат начело на централата, след като остана без съперници в гласуването на Генералната асамблея в Ташкент, Узбекистан.

Силно състезание за Никола Цолов, но без точки (ВИДЕО)

Българинът финишира 12-и за финал на годината

Страхотен Никола Цолов с първи подиум във Формула 2 (ВИДЕО)

Той направи страхотно състезание

Никола Цолов излиза във втория си спринт от Формула 2 днес

Българският пилот Никола Цолов излиза във втория си спринт във Формула 2

Стюардите наказаха Никола Цолов след квалификацията с три места

Никола Цолов беше наказан от стюардите на Гран При на Абу Даби след края на квалификацията във Формула 2

Никола Цолов: Надявам се на чист старт и добро състезание утре

„В Катар имахме добро състезателно темпо, надявам се, че и този път ще е така", каза пилотът

Никола Цолов ще започне от първа линия спринта в Абу Даби

Българинът зае девета позиция в квалификацията

Никола Цолов даде 15-о време в тренировката преди Гран при на Абу Даби

Българинът Никола Цолов даде 15-о време в свободната тренировка преди Гран при на Абу Даби във Формула 2. Българският пилот на Кампос Рейсинг направи обиколка в рамките на 1:40.389 минути на 5.281-километровото трасе "Яс Марина".