Откриват писта "Тодор Славов" в Твърдица

Откриват писта "Тодор Славов" в Твърдица

Тържественото откриване ще бъде в четвъртък

Най-новата картинг писта в България ще носи името на загиналия в края на юни тази година пилот Тодор Славов. Съоръжението, което се намира в град Твърдица, ще бъде открито с тържествена церемония на 22 октомври.

Пистата е изградена изцяло със средства по „Програма за развитие на селските райони 2007-2013“ и е с приблизителна стойност от 2 000 000 лева. Подготовката на спорното съоръжение отнема близо дванадесет месеца, като първата копка е направена през месец октомври 2014 година. Трасето е с дължина от 700 метра и предлага седем конфигурации за каране. В близост до него е изградена и административна сграда, която разполага с всички необходими удобства за провеждане на състезания, семинари и други събития от сферата на моторните спортове. В нея ще бъде организиран специален кът, където ще бъдат изложени някои от най-ценните купи и предмети от кариерата и живота на Тодор Славов.

На празничната сесия на общинския съвет в Твърдица, която се проведе на 14 октомври и бе посветена на празника на града Петковден, бе взето единодушното решение новото спортно съоръжение да носи името на легендарния български пилот Тодор Славов, който загина в тежка катастрофа на рали „Твърдица-Елена“ през юни месец. С това свое решение общинските съветници се надяват, че хилядите деца, които ще направят своите първи стъпки в моторните спортове на тази писта, ще възприемат добродетелите, които притежаваше Тодор Славов, и ще поемат по неговите стъпки към върховете на автомобилните спортове.

Тържествената церемония, с която ще бъде открита пистата за моторни спортове „Тодор Славов“, ще започне в 13 часа, като на нея ще присъстват кмета на Твърдица г-н Атанас Атанасов, бащата на Тодор Славов г-н Слави Славов и представители на едномарковия шампионат Hyundai Racing Trophy, които ще представят проект за менажиране на съоръжението. 

Силно състезание за Никола Цолов, но без точки (ВИДЕО)

Българинът финишира 12-и за финал на годината

Страхотен Никола Цолов с първи подиум във Формула 2 (ВИДЕО)

Той направи страхотно състезание

Никола Цолов излиза във втория си спринт от Формула 2 днес

Българският пилот Никола Цолов излиза във втория си спринт във Формула 2

Стюардите наказаха Никола Цолов след квалификацията с три места

Никола Цолов беше наказан от стюардите на Гран При на Абу Даби след края на квалификацията във Формула 2

Никола Цолов: Надявам се на чист старт и добро състезание утре

„В Катар имахме добро състезателно темпо, надявам се, че и този път ще е така", каза пилотът

Никола Цолов ще започне от първа линия спринта в Абу Даби

Българинът зае девета позиция в квалификацията

Никола Цолов даде 15-о време в тренировката преди Гран при на Абу Даби

Българинът Никола Цолов даде 15-о време в свободната тренировка преди Гран при на Абу Даби във Формула 2. Българският пилот на Кампос Рейсинг направи обиколка в рамките на 1:40.389 минути на 5.281-километровото трасе "Яс Марина". 

ФИА пред съдебен казус

Ръководството на Формула 1 може да върне единствения кандидат за президент Мохамед Бен Сулайем през следващата седмица, но е изправен пред съдебно разследване през февруари, заяви адвокат на потенциалния опонент Лора Виларс.

Французин спечели девета шампионска титла в WRC

Себастиан Ожие изравни рекорда на Себастиан Льоб