Ожие осигури трета поредна титла 3 кръга преди края

Ожие осигури трета поредна титла 3 кръга преди края

"Наистина невероятен сезон за мен”

Французинът Себастиен Ожие спечели третата си световна титла в рали шампионата, след като триумфира в Рали Австралия и така грабна купата за трета поредна година. Ожие имаше аванс от 0.03 секунди пред Крис Мийк от Северна Ирландия преди днешните пет отсечки и в първия скоростен етап днес спечели с 2.5 секунди. В крайна сметка той спечели с време 2 часа, 59 минути, 16.400 секунди, а в генералното класиране поведе с 235 точки.

В днешния старт, който беше с дължина 311.36 километра, Ожие изпревари с 12.3 секунди Яри-Мати Латвала (Финландия), негов съотборник във Фолксваген. Мийк със Ситроен се нареди на 3-а позиция, на 32.6 секунди от Ожие. За победителя днес това е седми успех през сезона и общо 31-и в Световния рали шампионат. Втори в генералното класиране е Латвала със 134 точки, пред норвежеца Андреас Микелсен със 111. Три кръга остават до края на сезона в рали шампионата за 2015-а година, като следващото състезание е на остров Корсика от 1 до 4 октомври.

"Наистина невероятен сезон за мен. Щастлив съм, че показах добра форма, постоянство и не допуснах грешки. Разбира се, без хората в екипа на Фолксваген нямаше да постигна нищо, така че тяхната заслуга е поне на 50 процента за тази титла, коментира Ожие.

Северноирландецът Мийк подаде жалба снощи до ФИА заради въвеждането на девети етап за деня, който да се проведе през нощта в момент, когато трасето не е обезопасено. Днес обаче той заяви, че предпочита жалбата му да не бъде разглеждана и изглеждаше далеч по-спокоен. Мийк, който прави добър сезон, е на 6-о място в генералното класиране със 72 точки.
Марк Маркес спечели спринтовото състезание от MotoGP в Италия

Това е негова осма победа на спринтово състезание през сезона от общо девет старта

Ферари отново над всички в "24-те часа на Льо Ман"

Ферари спечели за трета поредна година най-престижното автомобилно състезание за издръжливост "24 часа на Льо Ман"

Шоуто Red Bull Showrun Sofia не разочарова, Цолов за първи път в болид на Формула 1 (ВИДЕО)

В шоуто участва и легендата Дейвид Култард

Ожие спечели Рали Сардиня за рекорден път

Себастиен Ожие с Тойота спечели Рали Сардиния, шести кръг от Световния шампионат по автомобилизъм на различни настилки

Муньос и Йончю записаха дебютните си победи в Мото 3 и в Мото 2

Испанецът Давид Муньос и турчинът Дениз Йоючю записаха дебютните си победи в класовете Мото 3 и Мото 2 в състезанието за Голямата награда на Арагон, което е осми кръг за сезона.

Марк Маркес спечели спринтовото състезание от Гран при на Арагон в MotoGP

Двукратният шампион Франческо Баная с Дукати завърши едва на 12-то място днес

Дейвид Култард обеща грандиозно шоу в София

Автомобилното събитие Red Bull Showrun Sofia 2025 е със свободен вход за всички любители на високи скорости и майсторски умения при шофирането

Никола Цолов: За мен е сбъдната мечта да се кача в болид от Формула 1

"Феновете могат да очакват страхотно събитие, аз със сигурност ще настръхна от шума", каза той

Себастиен Ожие води в автомобилното рали Сардиния

Осемкратният първенец от отбора на Хонда измина днешните шест скоростни отсечки за 1:10:33.1 часа