Тодор Христов трети в Рали Мароко

Тодор Христов трети в Рали Мароко

Тодор Христов постигна едно от най-престижните класирания за България в офроуд преходите. Българският състезател с АТВ завърши трети в рали "Мароко", което е сочено за най-тежката надпревара в Африка

Тодор Христов постигна едно от най-престижните класирания за България в офроуд преходите. Българският състезател с АТВ завърши трети в рали "Мароко", което е сочено за най-тежката надпревара в Африка. Христов получи травма в ръката по време на втория ден, но въпреки това успя да завърши и така попадна в призовата тройка. Пилотът от Троян измина общо 2000 километра в пустинята и натрупа безценен опит за предстоящото издание на легендарното рали "Дакар".

Другият ни представител в състезанието - Орлин Алексиев, не успя да завърши. Той имаше проблеми с електрониката на неговият джип BMW X1, които му попречиха да продължи в последния ден.

Христов и Алексиев ше участват и в Националния шампионат по офроуд, който ще се проведе в края на седмицата в Добрич. Алексиев е сред фаворитите за първото място в крайното класиране. 

Екстрьом с триумф в седмия етап на Рали Дакар

Лусиано Бенявидес с Ред Бул КТМ спечели в мотоциклетния клас

Цолов: Вярвам, че ще карам във Формула 1

С нетърпение очаквам момента, в който ще ми звъннат от Ред Бул, призна пилотът

Бен Сулайем спечели втори мандат начело на ФИА

Президентът на Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) Мохамед Бен Сулайем получи втори четиригодишен мандат начело на централата, след като остана без съперници в гласуването на Генералната асамблея в Ташкент, Узбекистан.

Силно състезание за Никола Цолов, но без точки (ВИДЕО)

Българинът финишира 12-и за финал на годината

Страхотен Никола Цолов с първи подиум във Формула 2 (ВИДЕО)

Той направи страхотно състезание

Никола Цолов излиза във втория си спринт от Формула 2 днес

Българският пилот Никола Цолов излиза във втория си спринт във Формула 2