Тодор Славов седми след първите четири отсечки на рали Франция 2010

Тодор Славов седми след първите четири отсечки  на рали Франция 2010

Българският екипаж Тодор Славов/Петър Сивов заемат седмата позиция в рали Франция, пети кръг от Световния шампионат за млади пилоти (J-WRC)

Българският екипаж Тодор Славов/Петър Сивов заемат седмата позиция в рали Франция, пети кръг от Световния шампионат за млади пилоти (J-WRC). Екипажът на Булбет Рали Тийм залага на умерено темпо, заради тежките пътни условия, при които се налага да се състезават. Заради задната стартова позиция определена от организаторите на ралито, на българите се налага да се борят и изключително тежкото състояние на трасетата – кал и фракция, изкарани от автомобилите с 4 задвижващи колела.

След сервизната зона в средата на първия състезателен ден, предстоят вторите преминавания на отсечките. Очаква се, че условията  ще бъдат още по-тежки, което допълнително ще затрудни екипажите.

“Много тежко състезание. Трасето е изключително трудно – на места е мокро, на други места е сухо, има големи пасажи с фракция и кал. Имахме и проблеми при зареждането на автомобила с гориво в една от зоните и закъсняхме за часовата контрола. Нашата задача е да останем на трасето, защото условията са много тежки” – сподели Тодор Славов в сервизния парк в средата на първия ден.

Утрешния ден включва  нови 8 скоростни отсечки. Променливото време ще се окаже решаващо за избора на гуми.

MotoGP: Марк Маркес за първи път покори Австрия

Испанецът победи в събота и в спринтовото състезание

Марк Маркес победи брат си Алекс в спринтовото състезание на MotoGP

Въпреки че стартира от втора редица

Бедзеки с неочакван полпозишън за Гран При на Австрия

Заводският пилот на Априлия Марко Бедзеки спечели един напълно неочакван полпозишън за Гран При на Австрия в MotoGP, след като триумфира в квалификацията на „Ред Бул Ринг“

Никола Цолов се срещна с почитатели в Боровец

Пилотът от Формула 3 Никола Цолов се срещна с почитатели в курортен комплекс Боровец

Министър Пешев награди пилота Никола Цолов

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев връчи почетен плакет на българския автомобилен състезател Никола Цолов за изключителните му постижения във Формула 3.

Цолов: За мен беше забавно състезание

“Това е едно от най-добрите състезания за мен на мокро", каза той

Страхотен Никола Цолов на "Хунгароринг"(ВИДЕО)

Българинът стартира от 21-а позиция и се изкачи с 15 места

Никола Цолов завърши на 15-о място в спринтовото състезание за Голямата награда на Унгария

Българинът бе 21-ви в квалификацията в петък и успя да се изкачи с шест места нагоре

Хърватия е отново в календара на Световния рали шампионат

Ралито заменя това в Централна Европа