Установена е причината за смъртта на Паскал Тери

Установена е причината за смъртта на Паскал Тери

Френският мотоциклетист Паскал Тери, чието тяло бе намерено тази сряда на 7 януари по маршрута на Рали Дакар 2009 г е загинал в следствие белодробен оток, причинен от проблеми със сърцето

Френският мотоциклетист Паскал Тери, чието тяло бе намерено тази сряда на 7 януари по маршрута на Рали Дакар 2009 г е загинал в следствие белодробен оток, причинен от проблеми със сърцето.


Тялото на 49-годишния Тери бе открито на 7 януари след тридневно търсене на 190 километра южно от Санта Роса, където стартира втория етап от ралито. Тялото на мотоциклетиста бе намерено на 15 метра разстояние от машината със запаси от вода и храна в непосредствена близост.

От първото издание на Рали Дакар през 1979 г в надпреварата са загинали множество състезатели, журналисти, зрители и технически сътрудници. През 2007 г по време на Дакар загинаха двама мотоциклетисти.

Рали Дакар стартира на 3 януари в Буенос Айрес и ще завърши отново там на 17 януари. Състезанието е разделено на съревнования в четири категории: двуколесни и четириколесни мотоциклети, автомобили и камиони. Днес ще се състои седмият етап от надпреварата като състезателите ще изминат 816 километра от Мендоса до Валпараисо.
Ферари отново над всички в "24-те часа на Льо Ман"

Ферари спечели за трета поредна година най-престижното автомобилно състезание за издръжливост "24 часа на Льо Ман"

Шоуто Red Bull Showrun Sofia не разочарова, Цолов за първи път в болид на Формула 1 (ВИДЕО)

В шоуто участва и легендата Дейвид Култард

Ожие спечели Рали Сардиня за рекорден път

Себастиен Ожие с Тойота спечели Рали Сардиния, шести кръг от Световния шампионат по автомобилизъм на различни настилки

Муньос и Йончю записаха дебютните си победи в Мото 3 и в Мото 2

Испанецът Давид Муньос и турчинът Дениз Йоючю записаха дебютните си победи в класовете Мото 3 и Мото 2 в състезанието за Голямата награда на Арагон, което е осми кръг за сезона.

Марк Маркес спечели спринтовото състезание от Гран при на Арагон в MotoGP

Двукратният шампион Франческо Баная с Дукати завърши едва на 12-то място днес

Дейвид Култард обеща грандиозно шоу в София

Автомобилното събитие Red Bull Showrun Sofia 2025 е със свободен вход за всички любители на високи скорости и майсторски умения при шофирането

Никола Цолов: За мен е сбъдната мечта да се кача в болид от Формула 1

"Феновете могат да очакват страхотно събитие, аз със сигурност ще настръхна от шума", каза той

Себастиен Ожие води в автомобилното рали Сардиния

Осемкратният първенец от отбора на Хонда измина днешните шест скоростни отсечки за 1:10:33.1 часа

BMW CE 02: Защо електрическият мотор е умна инвестиция за градския човек?

Надали има човек, който тайничко да не завижда на всеки моторист, който безпроблемно преодолява всички задръствания в натоварения трафик.