В Сливен бе даден старта автомобилно състезание "Българка-2016"

В Сливен бе даден старта автомобилно състезание "Българка-2016"

В него участват 51 екипажи от страната, сред които и шампионите в този спорт

В Сливен днес на централния площад в града беше даден стартът на традиционното високопланинско автомобилното състезание „Българка-2016”, съобщиха от пресцентъра на общината.

На старта кметът на община Сливен Стефан Радев, председател на организационния комитет, пожела на състезателите безаварийно да достигнат до успешен финал в надпреварата. Той благодари на организаторите, на органите на МВР, на Спешния център за осигуряване на логистиката на състезанието.

Стефан Радев отправи призив към зрителите на ралито да спазват указанията на органите на реда, за недопускане на инциденти по трасето. Сред официалните гости беше председателят на Общинския съвет Димитър Митев. Домакин на състезанието е община Сливен.

В него участват 51 екипажи от страната, сред които и шампионите в този спорт. 

Екстрьом с триумф в седмия етап на Рали Дакар

Лусиано Бенявидес с Ред Бул КТМ спечели в мотоциклетния клас

Цолов: Вярвам, че ще карам във Формула 1

С нетърпение очаквам момента, в който ще ми звъннат от Ред Бул, призна пилотът

Бен Сулайем спечели втори мандат начело на ФИА

Президентът на Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) Мохамед Бен Сулайем получи втори четиригодишен мандат начело на централата, след като остана без съперници в гласуването на Генералната асамблея в Ташкент, Узбекистан.

Силно състезание за Никола Цолов, но без точки (ВИДЕО)

Българинът финишира 12-и за финал на годината

Страхотен Никола Цолов с първи подиум във Формула 2 (ВИДЕО)

Той направи страхотно състезание

Никола Цолов излиза във втория си спринт от Формула 2 днес

Българският пилот Никола Цолов излиза във втория си спринт във Формула 2