България U16 надигра Сърбия, но изпусна победата във втората контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Срещата в Бояна завърши 1:1

Юношеският национален отбор на България до 16 г. пропусна да победи Сърбия (1:1) във втората проверка между двата тима, играна на Национална футболна база „Бояна“. Младите „лъвчета“ бяха по-добрият отбор на терена и водеха в резултата почти до края на срещата, но грешка в защитата им коства крайната победа.

Тимът на селекционера Георги Георгиев бе по-активният тим през първата част. Крилото Венцислав Иванов пропусна най-чистото положение за нашите до почивката след пробив от ляво, а малко след него Константин Димитров също имаше изгодна възможност.

Все пак България материализира надмощието си в 55-тата минута, когато Адриан Райчев стреля от ляво, сръбският вратар изби в краката на Илиян Димитров, който вкара на празна врата за 1:0. В 86-тата минута обаче центриране от дясно намери непокрит Михайло Цветкович, който с глава оформи крайното 1:1.

Съставът на България: 12. Златомир Стоименов, 3. Дейвид Михалев, 14. Симеон Шишков, 19. Илиян Димитров, 16. Христиан Атанасов, 8. Пламен Аршев, 7. Константин Димитров, 13. Димитър Петров, 17. Петър Маринов, 9. Преслав Бачев, 21. Венцислав Иванов.

Селекционер: Георги Георгиев.

Голмайстори: 1:0 Димитров 55, 1:1 Цветкович.

България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор