Леверкузен открадна точка на „Висенте Калдерон” – 1:1

Розенборг надигра Арис с 2:1

Шампионът от миналогодишното издание на турнира Лига Европа Атлетико (Мадрид) не успя да победи днес немския Байер Леверкузен, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Висенте Калдерон” и бе от програмата на група „B” на надпреварата.

Двубоят започна по-добре за немците, но с неточни изстрели през първата част се отчетоха Дердиок, Сам и Барнета. Все пак „аспирините” успяха да стигнат до така ценното попадение в 38-ата минута, когато Хуупия стреля с глава след корнер, топката се отби в напречната греда, но при добавката Дердиок бе останал сам и изведе своите напред – 1:0.

През втората част „дюшекчиите” се хвърлиха в търсене на промяна на статуквото, но атаките им бяха тромави и почти не застрашаваха вратата на гостите. Все пак Атлетико спаси точката в 51-ата минута, когато Шимао реализира дузпа за фаул на Хуупия срещу Мерида, оформяйки крайното 1:1.

След това равенство тимът на Леверкузен е едноличен лидер в групата с актив от 4 точки. Домакините от Атлетико пък са последни с една спечелена точка.

В другия мач от тази група „B” отборът на Розенборг надделя с 2:1 над гръцкия Арис (Солун), в среща играна на стадион „Леркендал” в Норвегия. Молдскред откри резултата в 37-ата минута, Руиз изравни в 43-ата, а крайното 2:1 оформи Прика в 68-ата минута.

След тази победа Розенборг и Арис делят 2-о и 3-о място с по 3 точки.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)