Севиля пречупи Атлетико с 3:1 (видео)

Хетафе с класика срещу Еркулес

Отборът на Севиля постигна изключително важна победа в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като се наложи с 3:1 над носителя на Лига Европа Атлетико (Мадрид). Срещата се игра на стадион „Рамон Санчес Писхуан” и бе от програмата на 6-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Като цяло обаче двубоят бе повече битка, отколкото футбол, а домакините показаха невероятна успеваемост, след като отправиха само 4 изстрела по посока на противниковата врата. Само един от тях не намери очертанията на вратата, докато другите 3 се превърнаха в голове. От своя страна Алтетико имаше един точен изстрел, който стана гол, а другият шут към Палоп бе неточен.

Иначе Негредо откри в 28-ата минута, а Пероти удвои с 34-ата. Кануте направи преднината на андалусийците класическа в 52-ата минута, а крайното 1:3 оформи Диего Коща в 58-ата минута.

След тази победа Севиля се изкачи на 5-о място във временното класиране с актив от 11 точки, докато тимът на Атлетико е 7-и с 10 пункта.

В друга среща от този 6-и кръг на Ла Лига отборът на Хетафе се наложи с класическото 3:0 над състава на Еркулес, в среща играна на стадион „Колизеум Алфонсо Перес”. Парехо откри в 21-ата минута, след като бе изведен на добра позиция от Риос. Ману удвои в 43-ата, а крайното 3:0 оформи Мику в 82-ата минута. Гостите завършиха мача и с човек по-малко, след като Агилар бе изгонен в 89-ата минута.

След тази победа Хетафе се намира на 6-а позиция в подреждането с актив от 10 точки, докато Еркулес е 11-и със 7.