Пиронкова отпадна на 1/4-финалите в Линц след инфарктен трети сет

Пловдивчанката загуби с 4:6; 6:4; 4:6 от италианката Карин Кнап

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова загуби на четвъртфинала на турнира в Линц с 4:6; 6:4; 4:6 от италианката Карин Кнап, което е първа победа на за Кнап от три изиграни мача между двете тенисистки. На полуфинала италианката ще срещне победителката от мача Камила Джорджи - Марина Еракович

Кнап спечели първото си сервиране, на което Пиронкова отвърна с гейм на нула. В петия гейм най-добрата ни тенисистка имаше възможност да пробие, но италианката успя със стабилна игра да измъкне гейма.

При 3:3 Пиронкова стигна до пробив. Изоставаше с 15:40 при сервирането на Кнап, но пловдивчанката успя да вземе гейма, след няколко добри разигравания. За съжаление при последвалото сервиране тенисистката ни допусна бързо връщане на пробива, а в следващите два гейма Кнап доминираше на корта и успя да затвори първия сет при резултат 6:4 в нейна полза.

Пиронкова стигна до пробив още в първия гейм на втория сет след поредица от грешки на италианката. Пробивът обаче бързо бе върнат и Кнап изравни 1:1. В седмия гейм Пиронкова имаше точка за пробив, но Кнап успя да изравни 40:40. Последваха обаче две непредизвикани грешки и Пиронкова поведе с 4:3. Точно когато трябваше да затвърди пробива си Пиронкова показа неубедителна игра и Кнап стигна до нов пробив и равенство. Последваха два добри гейма за Пиронкова, която успя да завърши сета с резултат 6:4

В третия решаващ сет двете тенисистки си размениха по гейм, след което Пиронкова изпусна инициативата и не успя да се противопостави на агресивната игра на италианката в 3-я и 4-я гейм. Пиронкова намали пасива на 2:4 с отлично сервиране в шестия гейм, но Кнап направи бързо 5:2 в следващия гейм и бе само на гейм от победата.Пловдивчанката спечели сервирането си в осмия гейм и дори стигна до пробив за 4:5, но в десетия гейм при сервирането на Пиронкова италианката стигна пробив. Пиронкова отрази три мачбола, но четвъртият бе реализиран от Кнап.