Познат сръбски вратар ще подсилва Левски (ВИДЕО)

32-годишният свободен агент Боян Йоргачевич игра в двата мача на Гент срещу „сините” от ЛЕ

Очаква се Левски съвсем скоро официално да се сдобие с нов вратар.

Става въпрос за 32-годишния сърбин Боян Йоргачевич, който ще пристигне на “Герена” със статут на свободен агент, съобщи репортер на Novsport.com.

Неговият мениджър Урош Голубович - бивш страж на Литекс, Локомотив (София) и Лудогорец, вече уточни личните му условия с Георги Иванов-Гонзо.

Трябва само вратарят да мине медицински прегледи и да бъдат финализирани последните детайли по контракта със "сините".

Йоргачевич има и белгийски паспорт, понеже е прекарал шест сезона в Белгия (2007 – 2013 г.). Четири от тях бяха в Гент, а останалите два в Брюж.

С първия тим той дори игра в двата мача с Левски в груповата фаза на Лига Европа през сезон 2010/2011 година, когато на “Георги Аспарухов” допусна три гола във врата си при победата на столичани с 3:2.

Тогава „сините” изоставаха първо с 0:1, а после и с 1:2, но в крайна сметка спечелиха с 3:2 след попадения на Гара Дембеле (59’) и Серджиньо Грийн (84’). Преди това Жоазиньо бе изравнил малко преди почивката.

Сърбинът игра 90 минути и при загубата на Левски с 0:1 в Гент на заснежения терен.

През миналият сезон Йоргачевич, който е баща на четири деца, носи екипа Ерджийесспор във втора дивизия на Турция, където записа 19 срещи. От лятото той е свободен агент и не е играл никъде.

Йоргачевич има седем срещи за националния отбор на Сърбия, като пази 90 минути при победата на западните ни съседи в контролата на “Васил Левски” с 1:0 през ноември 2010 година.

Именно това бе първото поражение за “трикольорите” под ръководството на Лотар Матеус.