Атлетико разби Леванте на "Висенте Калдерон" и отново гледа към Европа (видео)

"Дюшекчиите" не сбъркаха в домакинството си от 33-ия кръг на Примера Дивисион

Отборът на Атлетико Мадрид постигна убедителна победа с 4:1 в домакинството си на Леванте от 33-ия кръг на Примера Дивисион. И двата отбора създадоха доста положения, но „дюшекчиите” реализираха по-голямата част от тях и по този начин се добраха до успеха.

Домакините от „Висенте Калдерон”  поведоха с попадение, което падна в 19-ата минута. Голмайстор за Атлетико бе Елиас, който изпълни по великолепен начин пряк свободен удар и заби кълбото в горния десен ъгъл на вратата на Леванте.

Гостите се опитаха да върнат гола и след няколко пропиляни добри ситуации дойде 39-ата минута, когато Фелипе Кайседо бе съборен в наказателното поле на съперника. Главният съдия на мача отсъди 11-метров наказателен удар, а самият Кайседо се нагърби с отговорността да отбележи. Ударът в долния десен ъгъл се оказа неспасяем за Давид Де Хеа и така равенството бе възстановено. При резултат 1:1 дойде и почивката.

През втората част Атлетико създаде доста положения, а още в 50-ата минута Серхио Агуеро изведе за втори път „дюшекчиите” напред, след като отправи великолепен изстрел от далечно разстояние. Силните изяви на домакините продължиха, но гостите също имаха своите шансове за отбелязване на гол.

Второ попадение във вратата на Давид Де Хеа обаче така и не падна. Атлетико пък достигна до третия си гол в 70-ата минута, а точен бе Серхио Агуеро от дузпа. Крайното 4:1 оформи Раул Гарсия в 84-ата минута, разписвайки се от близко разстояние.

Така Атлетико грабна ценни три точки в борбата за местата, класиращи в Лига Европа, и вече има актив от 49, като заема 6-ата позиция. Леванте пък се намира на 9-ото място с 42 точки.