Георги Тодоров: Целта на Етър е да продължи напред и да играе срещу още по- сериозен отбор (аудио)

Георги Тодоров: Целта на Етър е да продължи напред и да играе срещу още по- сериозен отбор (аудио)

Старши треньорът на Етър (Велико Търново) коментира предстоящия сблъсък с Академик (София)

Старши треньорът на Етър (Велико Търново) Георги Тодоров заяви в интервю за Novsport.com, че за разлика от повечето отбори от долните дивизии на българския футбол, които не играят сериозно в мачовете за Купата на България, Етър ще подходи максимално концентрирано срещу Академик (София) и ще се бори да продължи напред в турнира.

Двата състава ще се срещнат в двубой от 1/6 финалната фаза на надпреварата на 20 октомври.

Тодоров коментира и очакванията си за предстоящия мач от IX кръг в Източната “Б” група срещу Ботев (Пловдив).

 
Господин Тодоров, какъв е вашият коментар за жребия за 1/6 финалите? Играете срещу Академик (София).
- Жребий, като жребий, който и да ни се беше паднал трябва да играем. Академик е сериозен тим и се надявам да победим и продължим напред.

Това, че сте домакини, помага ли ви?
- Естествено. Знаете, че отборите от по-ниските групи, тъй като явно няма да вземат купата, предпочитат да не играят толкова сериозно в мачовете. Но аз смятам, че ние трябва да победим, да продължим напред и да очакваме да дойде някой сериозен отбор. Да дойдат повече хора на мач, да има интерес и това е основната ни цел, да отидем колкото се може по-напред.

Предстои ви важен мач с Ботев (Пловдив) за първенството, а само четири дена след това ще играете с Академик. Няма ли да се чувствате изтощени?
- Мисля, че има достатъчно време да се възстанови един организъм за четири дена. Освен това има и доста хора, които са играли по-малко в мачовете и имат шанс да играят за купата. Не се притеснявам изобщо от гледна точка на възстановяване на футболистите.

А за самия двубой с Ботев какво ще кажете?
- Сериозен, дебри мач, след който може да се задържим в челото. Ботев са добър отбор, с традиции, и един от фаворитите в нашата група. Така че нормално е да очаквам тежък сблъсък.

Изпитвате ли проблеми с контузени състезатели?
- До този момент не и дано така да е до срещата с Ботев. 

ЦЯЛОТО ИНТЕРВЮ С ГЕОРГИ ТОДОРОВ МОЖЕ ДА ЧУЕТЕ В ПРИКАЧЕНИЯ АУДИО ФАЙЛ!
Официално: Спартак Вн и Крумовград не получиха лиценз

Вижте какво съобщиха от БФС

НА ЖИВО: Славия – Локо Сф (СЪСТАВИ)

Георги Петков е титуляр, гледайте и следете мача тук…

Окончателно: Левски без Маркович и Лима срещу Черно море

Вижте групата на „сините“ за мача с „моряците“

ЦСКА пусна билетите за домакинството в Пазарджик

За привържениците на ЦСКА са предвидени изцяло Сектор А и Сектор В

Стивън Петков с гол при победа на Фейрензе

Българският нападател реализира с глава

В Хебър решиха кой ще замени Вуцов

Според запознати през лятото предстои реформа и в ръководството на клуба

Защитник на Арда слага край на кариерата си

Пламен Крачунов получи тежка контузия срещу Левски

Босът пред завръщане в Спартак Вн

Настроенията са за завръщане на боса Павлин Николов в клуба

Спартак понесе тежки удари преди мача с Берое

Играчите отново не получиха нито една от двете заработени заплати