България победи Шотландия с 2:0

Евроквалификацията при 17-годишните се проведе на стадион "Лазур" в Бургас

България удари Шотландия с 2:0 в решителна евроквалификация при 17-годишните на стадион "Лазур" в Бургас.

Бургазлията Димитър Костадинов откри за "лъвчетата" в 24-ата минута със страхотно изпълнен фаул. В средата на второто полувреме Иван Тилев - също от свободен удар, виртуозно порази целта за втори път - 2:0.

В другия мач от групата станахме свидетели на изненада - Италия и Македония направиха 0:0. Това отваря шанс за "трикольорите" след триумфа срещу островитяните. Победа срещу Македония в понеделник (от 17:00, отново на "Лазур") със сигурност ще прати тима на Викторио Павлов на Елитен кръг идната пролет. Добри шансове остават и при реми.

Националите направиха много силен мач, особено през първото полувреме. "Лъвчетата" демонстрираха бърз, агресивен футбол и борбеност, като спокойно можеха да водят с 2:0 още до почивката.

През втората част демонстриращият отлична физика (очаквано) тим на Шотландия натисна. И когато българите почнаха да изпитват трудности, падна вторият гол. Натежаха добре изпълненият тактически план и колективните действия.

България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор