Ракетатa продължава ударно в Йорк

Рони О'Съливан загуби първи фрейм от началото на UK Championship, но продължи наказателната си акция в Йорк и след още една категорична победа стигна до осминафиналите.

40-годишният англичанин, който преследва рекордна шеста титла от втория най-престижен турнир в снукъра, се наложи над кипъреца Майкъл Георгиу с 6:1.

В спор за място на четвъртфиналите О'Съливан ще се изправи срещу сънародника си Джо Пери или уелсеца Матю Стивънс.

След като в първите два кръга беше безапелационен срещу Бунярит Кеатикун и Рис Кларк, днес Ракетата срещна малко повече трудности срещу Георгиу.

28-годишният състезател, който е роден в Лондон и се състезаваше за Англия до тази година, спечели първата партия на двубоя след серия от 52 точки.

O'Съливан обаче бързо пое контрол върху масата и взе следващите шест фрейма, като направи най-добри брейкове от 82, 84, 67 и 69 точки.

"Доволен съм от начина, по който реагирах, след като изостанах. Мисля, че беше оспорван мач, който можеше да отиде във всяка от двете посоки. Може би 6:4 или 6:3 щеше да е по-справедлив резултат", коментира петкратният световен шампион, цитиран от "Дневник".

О'Съливан има пет титли от UK Championship и разделя второто място във вечната класация със Стивън Хендри. Стив Дейвис е рекордьор с шест титли.

За осминафиналите в Йорк се класира и световният номер 1 Марк Селби, който записа впечатляващ успех с 6:1 срещу Робърт Милкинс. Следващият съперник на Веселяка от Лестър ще е победителят от мача между Анда Джан и Мичъл Ман.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат