Алекс донесе победата на Черно Море над Пирин - 1:0

Черно море записа успех с 1:0 над Пирин (Благоевград) в среща от 16-ия кръг на „А” група, предаде кореспондентът на Novsport.com във Варна. Двубоят се игра на стадион „Тича” във Варна, а единственото попадение отбеляза Алекс от дузпа.

Домакините бяха пълни господари на терена през първата част и закономерно имат преднина в резултата. В началото страхотни изстрели на Юруков, Илиев и Алекс минаха на сантиметри покрай вратата на Чавдаров. В 26-ата минута главният съдия отсъди дузпа в полза на Черно море, зад топката застана Алекс и не даде никакъв шанс на Чавдаров. Преди това принудително заради контузия играта напусна Милен Петков, а на терена се появи Кулибали. След гола „моряците” продължиха да доминират, като със страхотни изяви се отличи Алекс. Гостите от Благоевград имаха една добра възможност, но Георгиев с глава не затрудни Илчев.

В началото на втората част отново Черно море бе по-добрият отбор на терена. Над всички бе Алекс, който намираше по прекрасен начин своите съотборници от всевъзможни позиции. Официален дебют за домакините направи Георги Какалов, появил се на мястото на Даниел Георгиев. До края на мача нови пропуски пред вратата на Чавдаров направиха Манолов и Алекс. „Орлетата” явно бяха доста изморени от мача срещу ЦСКА през седмицата за Купата, след като изиграха 120 минути на „Българска армия” и нямаха силни за добри атаки. Треньорът Петър Михтарски се опита със смени да промени развоя на срещата, но те не дадоха резултат. В последната минута Илиев имаше шанс за втори гол, но Чавдаров се намеси отлично. Новото попълнение Какалов получи комоцио в края на мача.

Така Черно море записа 3 точки към своя актив. Тимът заема 3-о място в класирането с 29 точки, докато Пирин са 11-и с 18.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен