Пестелив Ювентус победи Самп с ранен гол на Куадрадо (ВИДЕО)

Сашо Тонев нямаше късмет срещу Фиорентина, Лацио не можа да бие Каляри, Аталанта се изравни с Интер

Ювентус победи Сампдория като гост с 1:0 с ранен гол с глава  на Хуан Куадрадо и отново дръпна с 10 точки на върха пред Наполи и 11 пред Рома, който довечера може да скъси изоставането си пак на 8, ако надвие у дома Сасуоло.

Лошата новина от мача за „Старата госпожа” е контузията на Пауло Дибала, който бе сменен принудително от Марко Пяца още през първата част.

Джанлуиджи Буфон постави нов клубен рекорд и вече е играчът с най-много минути за Ювентус в Серия А.

„Моряците” бяха спечелили само една точка от предишните седем сблъсъка с Юве. Днес те можеха да поведат рано, но ударът на бившия „бианконеро” Фабио Куалярела по диагонала мина встрани от вратата на Буфон.

Веднага последва бърза контра за гостите и Квадво Асамоа центрира добре отляво, а Куадрадо с глава фронтално пред вратата се разписа за 1:0 в 7-ата минута, минавайки пред пазещия го Васко Реджини.

Грешка на Карол Линети позволи на Игуаин да стреля, но Пуджони спаси от непосредствена близост.

Пауло Дибала получи мускулна травма и беше заменен от Пяца в 27-ата минута. Буфон изпусна воле  на Бруно Фернандеш, но успя да се справи без последствия.

Изстрел на Пяца по диагонала беше избит с пръсти от вратаря, а Игуаин също тества вратаря след солов рейд.

Сампдория не затрудни почти с нищо шампиона след почивката. Ювентус се пазеше сякаш повече за двете предстоящи поредни гостувания на Наполи, а задна ножица на Куалярела и удар с глава след корнер дълбоко в добавеното време беше всичко, което Самп сътвори в атака.

Лацио не успя да победи Каляри като гост за 0:0, въпреки че сардинците смениха Даниеле Десена принудително още в 9-ата минута. Отборът на Симоне Индзаги остава четвърти, но има само две точки аванс пред Интер и Аталанта.

Аталанта събра 55 точки, колкото има и Интер, след категорично 3:0 у дома над последния Пескара.

Алехандро Гомес даде преднина на „адзурите” в 13-ата минута, а Алберто Граси удвои в 69-ата. В добавеното време Гомес вкара и втория си гол за класиката.

Фиорентина извади голям късмет и победи Кротоне с 1:0 като гост с гол на Никола Калинич в последната минута на редовното време.
Александър Тонев започна титуляр за Кротоне и остана на терена до 52-ата минута, когато бе заменен от Марсело Трота.

Кротоне беше много по-добрият отбор до почивката, но неточните изстрели най-вече на Давиде Фалсинели не позволиха на тима да поведе.

В самия край на редовното време Сапонара подаде над защитата, Калинич изчака топката да тупне и прехвърли вратаря Кордас за 1:0.

Болоня обърна Киево от 0:1 на почивката до 4:1 на своя „Ренато дал’Ара”.

Лукас Кастро даде преднина на „Летящите магаренца” пет минути преди паузата, но Симоне Верди изравни в 61-ата минута.

Блерим Джемайли направи пълния обрат в 72-ата и сам реши всичко в 90-ата за 3:1. Остана време и синът на треньора на Сасуоло Еузебио Ди Франческо – Федерико, да вкара в добавеното време за 4:1.