Цветан Генков с първи гол за Окжетпес

Отборът на Генков загуби срещата с 1:2 от Ордабаси

Българският нападател Цветан Генков реализира първия си гол в казахстанския футбол. 33-годишният бивш голмайстор на Локомотив (София) се разписа в последната минута за своя Окжетпес при загубатата му с 1:2 като домакин на Ордабаси.

Генков, който за последно у нас носи фланелката на Локомотив (Горна Оряховица), се появи в игра в средата на второто полувреме на срещата от 15-ия кръг на казахстанската Премиер лига. Поражението остави тима му на десетото място в класирането с актив от 11 точки.

Междувременно Астана продължава да бъде еднолично на върха с 33 точки на сметката си и четири аванс пред втория Ордабаси. Мъри и компания обаче имат мач по-малко от тима на Преслав Йорданов. Кайсар на Младенов е шести с 18-точки на сметката си.