Левски срещу Лудогорец на старта на Първа лига

Левски срещу Лудогорец на старта на Първа лига

Първенството започва на 11 юли и ще приключи на 18 май, заради Световното първенство в Русия

В сградата на БФС в Бояна се изтегли жребият за Първа професионална футболна лига. В първия кръг на шампионата Левски посреща шампионите от Лудогорец, а ЦСКА гостува на Славия. Първенството започва на 11 юли и ще приключи на 18 май, заради Световното първенство в Русия. Финалът на Купата на България ще се проведе на 9 май, а баражите за класиране в Първа лига ще се проведат между 20 и 24 май. Отборите от един град бяха разминати при домакинските срещи.

От много време насам в Първа лига ще има 5 столични отбора - Левски, ЦСКА, Славия, Витоша и Септмври, като тимовете на Витоша Бистрица и Септември ще играят мачовете си на националния стадион "Васил Левски". 

Ето и жребият за първи кръг на Първа професионална лига:

Славия - ЦСКА

Ботев Пловдив - Пирин Благоевград

Септември София - Дунав 

Берое - Верея

Черно море - Витоша Бистрица

Етър - Локомотив Пловдив

Левски - Лудогорец

ОБРАТ: Трансферът на Станич в Олимпиакос пред провал?

Полузащитникът на Лудогорец Петър Станич изглеждаше, че е близо до трансфер в гръцкия гранд Олимпиакос, но сделката все още не е завършена и има опасност да пропадне

Официално: ЦСКА привлече бранител от Ботев (Враца)

ЦСКА представи трето ново попълнение

Роберто Мартинес похвали съдията срещу Хърватия

Националният селекционер на Португалия - Роберто Мартинес, похвали многобройните намеси на ВАР по време на мача с Хърватия, спечелен от "мореплавателите" с 2:1

Силен трансфер за ЦСКА до часове

Носителят на Купата на България ЦСКА е направил важна крачка в опита си да подсили състава преди началото на новия сезон.

Марез се отказа от националния отбор на Алжир

Капитанът на Алжир Рияд Марез заяви, че е изиграл последния си двубой за националния отбор

Арда взима втори от Левски

Арда ще привлече 19-годишният защитник Виктор Любенов от Левски.