Локо (Пловдив) разпиля "акулите" пред погледа на Фреди Бобич

Локомотив (Пловдив) хвърли бомбата на 17-ия кръг в „А” групата, като победи като гост Черноморец (Бургас) с 3:1. „Смърфовете” изиграха отличен мач и можеха да направят победата си още по-изразителна, но удар на Илиев срещна десния страничен стълб на Стоянов. „Акулите”, които тръгнаха с големи амбиции след назначаването на Красимир Балъков и серията победи в контролите преди началото на сезона, днес бяха тотално надиграни от противника си. Мачът на стадион „Лазур” бе много динамичен, като положенията се редяха едно след друго пред двете врати, а Фреди Бобич изгледа наживо срещата.

Домакините започнаха по-добре мача и в 11-ата минута Платини проби отдясно и центрира прострелно, но Стоймирович и Фернандес се разминаха с топката. Последваха опасни удари на Марсио Нуньо и Цонков, като стражът на гостите Акалски имаше много добри намеси. И всички вече очакваха гол във вратата на Локомотив, Сингбо попари стадион „Лазур”.

В 28-ата минута Даксон да Силва центрира от фаул в наказателното поле, 28-годишният защитник от Бенин бе най-съобразителен и с глава разстреля Стоянов. В следващата атака Даксон стреля силно от близко разстояние, но ударът му срещна тялото на Ники Кръстев.

В 30-ата минута Даксон центрира от корнер, топката бе отклонена с глава от Джилио, а Димитър Илиев с коляно я засече във вратата на „акулите”.

Чак в края на полувремето Цонков стреля силно от дъгата, а Акалски не се намеси много добре и изпусна топката. Платини пробва с добавка да вкара, но стражът на Локомотив с невероятен рефлекс изби.

Второто полувреме отново започна с натиск на гостите, като в 50-ата минута Даксон подаде вдясно към Делибашич, той центрира прострелно към Илиев. Капитанът на „смърфовете” първо се подхлъзна, но след това стреля в гредата.

Шест минути по-късно Любомир Божинов стреля много опасно от пряко свободен удар, но Акалски с невероятен плонж изби в корнер. След изпълнението му отново Божинов стреля от дъгата, но отново вратарят на Локомотив с една ръка изби топката.

В 62-ата минута след центриране на Нуньо отдясно, Дуду с глава разстреля Акалски.

До края на мача домакините се опитаха да се върнат в мача, а играчите на Аян Садъков разчитаха на бързи контраатаки, но в крайна сметка резултата остана непроменен.

Така след края на мача Черноморец остава на 9-ата позиция с 22 точки, а Локо (Пловдив) вече е само на точка зад „акулите”.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен