„Червените” победиха „белите” в двустранната игра на младежите

Райнов бележи за "белите", Кирилов и Петков точни за "червените"

Двустранната игра на младежкия национален отбор, родени 1992 и 1993 година, завърши с победа с 2:1 за „червените" срещу „белите". Още при първата по-сериозна атака в мача в Правец Иван Горанов центрира отляво и Мартин Райнов с глава откри резултата - 1:0 за „белите" в шестата минута.

Равенството бе възстановено в 33-та минута. Тогава съдията Николай Йорданов отсъди дузпа за нарушение на Симеон Славчев срещу Емануил Манев, а Радослав Кирилов не сгреши от бялата точка.

Две минути преди края на първото полувреме Диего от „белите" направи хубав самостоятелен пробив, но стреля във вратаря Диян Вълков. В началото на второто полувреме селекционерът Михаил Мадански смени отборите на двамата вратари. Три минути след почивката Тодор Чаворски проби отдясно и подаде към Антон Карачанаков, но играчът на ЦСКА отблизо не успя да нанесе точен удар, за да изведе „белите" напред в резултата. Скоро след това, в 51-та минута, Ради Кирилов намери Живко Петков в наказателното поле и футболистът на Нефтохимик оформи крайното 2:1.

До края на двубоя пропуски за двата състава направиха Ради Кирилов, Карачанаков и Пламен Кожухаров, а Атанас Димитров удари греда за „червените" в 64-та минута.

В срещата участие взеха всички 26 играчи, които взеха участие в тридневния лагер, като някои от тях играха и за двата отбора.

България U21 (бели) - България U21 (червени) 1:2

1:0 Мартин Райнов'6
1:1 Радослав Кирилов'33-д
1:2 Живко Петков'51

Главен съдия: Николай Йорданов
Жълт картон: Мартин Райнов (37)

България U21 (бели): 12. Александър Конов (46 - 1. Диян Вълков), 2. Диего Фераресо, 5. Георги Терзиев - капитан, 3. Антон Недялков, 14. Иван Горанов, 6. Симеон Славчев, 13. Мартин Райнов (80 - 16. Пламен Кожухаров), 11. Александър Колев (73 - 9. Димитър Благов), 10. Тодор Неделев (82 - 8. Мартин Кожухаров), 7. Антон Карачанаков, 9. Димитър Благов (46 - 17. Тодор Чаворски)
България U21 (червени): 1. Диян Вълков (46 - 12. Александър Конов), 6. Любослав Войнов (58 - 3. Илиян Марчев), 2. Ангел Грънчов - капитан, 5. Асен Георгиев, 4. Янко Ангелов (73 - 6. Любослав Войнов), 13. Атанас Димитров, 8. Пламен Кожухаров (46 - 17. Янислав Иванов), 11. Ивайло Чочев, 7. Емануил Манев, 9. Мартин Кожухаров (46 - 15. Живко Петков), 10. Радослав Кирилов