Кунео загуби от Панатинайкос във финалната фаза на турнира за Купата на CEV

Отборът на Силвано Пранди и Владо Николов загуби от Панатинайкос във финалната фаза на турнира за Купата на CEV, който се провежда в гръцката столица Атина. Бре Банка Ланути Кунео загуби с 3:2 гейма, след като поведе с 2:0 - 25:23 и 25:18, така завършиха първите две части от мача. Италианците вече се виждаха победители, но не така мислеха гръцките им съперници. В третия гейм Панатинайкос позволи на съперника си да отбележи само 15 точки.

Отборът на Силвано Пранди и Владо Николов загуби от Панатинайкос във финалната фаза на турнира за Купата на CEV, който се провежда в гръцката столица Атина. Бре Банка Ланути Кунео загуби с 3:2 гейма, след като поведе с 2:0 - 25:23 и 25:18, така завършиха първите две части от мача. Италианците вече се виждаха победители, но не така мислеха гръцките им съперници. В третия гейм Панатинайкос позволи на съперника си да отбележи само 15 точки.

В четвъртия волейболистите от Кунео се поокопитиха от шока в предходната част, но стигнаха само до 20 точки и така след 25:20 за гърците, мачът бе доведен до тайбрек, който символичните гости, но дефакто домакини на мача спечелиха с 15:6, окуражавани от невероятната си публика, която бе изпълнила до краен предел залата в Атина.

Така Панатинайкос чака на финала победителя от мача Локомотив-Белогорие (Русия) и Уникаха Алмерия (Испания), докато отборът на Владо Николов ще спори за бронзовите медали със загубилия този двубой.

Попов: Среброто не е утеха