Тренто остана втори преди плейофите

След като по-рано тази седмица третият в класирането Бре Банка Ланути (Кунео) загуби в три гейма от Сисли (Тревизо) двубоя си от последния 26-ти кръг от редовния сезон в италианското мъжко първенство, тази вечер със загуби завършиха сезона и първите два тима в класирането Лубе Банка Марке (Мачерата) и Итас Диатек Трентино (Тренто), което не доведе до последни размествания на върха.

Копра Нордмеканика (Пиаченца) успя да постигне пълен обрат при гостуването си на водача Лубе Банка и го победи с 3:2 (24:26, 23:25, 25:22, 25:16, 15:6). Капитанът на победителите Христо Златанов, който все още се възстановява от контузия, започна в първите два гейма като титуляр, а в третия влезе от ъгъла. Той направи актив от 4 точки (1 ас, 3 атаки).

Тази победа на Златанов и компания можеше да помогне на Трентино, тима на Радостин Стойчев, Матей Казийски и Красимир Стефанов, да завърши редовния сезон като първи в класирането, ако той си беше помогнал сам. Трентино обаче изненадващо загуби гостуването си на Стампласт (Мартина Франка) с 2:3 (25:16, 30:32, 25:23, 21:25, 12:15) и не се възползва от тази възможност. Казийски, който също не е напълно здрав за игра, беше на терена в първите четири гейма, но остана навън в тайбрека. Той завърши с 10 точки (1 ас, 9 атаки) при 69% успеваемост в нападение. Старши треньорът Стойчев не се възползва от услугите на Стефанов в този двубой.

Контузията на Венцеслав Симеонов пък не му позволи дори да бъде записан в тимовия лист на Тоно Калипо (Вибо Валентия) при шестата поредна чиста победа на отбора в първенството. Този път съотборниците на Симеонов разгромиха у дома Акуа Парадизо Габека (Монтикиари) с 3:0 (29:27, 25:17, 25:22).

На Симеонов и компания остава само да се надяват, че тази фантастична победна серия ще продължи и в плейофите, където те, като седми в класирането (39 точки от 14 победи и 12 загуби), ще срещнат именно Трентино, които останаха втори с 56 точки от 18 победи и 8 загуби. Бре Банка завърши на третото място с 53 точки от 19 победи и 7 загуби и ще има за четвъртфинален съперник отбора на Акуа Парадизо. Копра остана пети с 48 точки от 17 победи и 9 загуби и ще мери сили с четвъртия РПА-LuigiBacchi.it (Перуджа). В тези серии се играе до 3 победи от 5 мача, които ще се състоят между 26 март и 15 април.