Левски с епичен обрат в "Мача за Гунди" - 2:0, 3:2! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" стигнаха до победата с експериментален състав

Експериментален Левски взе драматична победа над Ботев (Пд) на "Герена". В мач под мотото "Всички за Гунди", "сините" стигнаха до 3:2, след като изоставаха с 0:2. И по тозин начин повториха познатия рефрен от вечните дербита: "Хей чуй, ЦСКА, 2:0, 3:2!". Два гола вкара Паулиньо, а един (от дузпа) добави Ривалдиньо - и двамата бразилци влязоха като смяна на почивката.

Столичани играха с огромна част от резервния си състав, като основната цел на старши треньора Делио Роси бе да запази титулярите за финала за Купата на България. На 9 май Левски се изправя срещу Славия в директен сблъсък за отличието.

В 18-ата минута опасен удар на Неделев от фаул мина до лявата греда. Кампос също опита да затрудни Николай Кръстев, но стреля много неточно. Малко по-късно гостите организираха бърза контра, Жоао Паоло излезе на отлична позиция, но стреля крайно неточно.

Все пак, в 31-ата минута Ботев поведе. Лазар Марин изведе Жоао Паоло, който с хубав удар по диагонала пратипката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Ключови думи: Левски

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен