Карлович отстрани Джокович от "Мастърс" турнира в Мадрид

Хърватският тенисист Иво Карлович се класира за ¼-финалната фаза на турнира от сериите „Мастърс” в Мадрид.

Хърватският тенисист Иво Карлович се класира за ¼-финалната фаза на турнира от сериите „Мастърс” в Мадрид. Карлович победи в 3-ия кръг световния номер 3 Новак Джокович. Срещата се реши след два тайбрека, както почи всички мачове на хърватския гигант. В първия сет Карлович и Джокович стигнаха до 6:6, а в решителния 13-ия гейм резултатът бе 7:4 точки в полза на хърватина. Втората част завърши 7:6 след 7:5 точки и така в следващата фаза ще играе Карлович. Мачът продължи 1:42:07 часа игра, а статистиката показва по 77 точки реализирани от двамата. Следващ съперник на хърватския тенисист ще е французинът Жил Симон, който отстрани Роби Джинепри от САЩ.