Испанец спечели втория етап от колоездачната Обиколка на Турция

Испанецът Давид Гарсия Дапена спечели вчерашния втория етап от Измир до Кушадасъ (132,5 км) от Обиколката на Турция с време 3 часа 24 мин 11 сек и си осигури трета позиция във временното класиране на престижната надпревара с актив от 15 точки.

Въпреки че италианецът Мауро Финето финишира в етапа едва 32-ри, той продължава да е лидер в състезанието с актив от 20 точки. Най-добре представилият се колоездач на КК „Бургас” във втори етап бе естонецът Ерки Путстеп, който финишира 24-ти, но във временното красиране Янек Томбак остава лидер на бургаския тим с актив от 15 точки и 12-то място в таблицата на съдийската бригада. Томбак финишира пети в първия етап в Истанбул и остава надежда на ръководството на родния тим за отличие.

152-ма колоездачи от общо 20 участващи отбора финишираха в Кушадасъ при хубаво време и попътен вятър край Егейско море.

Днешният трети етап от надпреварата е с дължина 166,1 км от Кушадасъ до Бодрум. Състезанието стартира в 15 часа и отново ще бъде излъчвано пряко по Евроспорт. От Тура отпадна състезателят на КК „Бургас” Мати Хелминен, който получи контузия в рамото след падане в първи етап. Треньорът Валентин Живков остана с шестима от бегачите си.

В 45-тата Обиколка на президента на Турция има общо осем етапа с сбор от 1212 километра. Състезанието приключва в неделя – 19.04.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат