Боркините ни с купата за №2 в Европа

Не беше кой знае колко трудно, заяви Тайбе Юсеин след титлата

Жените ни са втори в отборното класиране на европейското в Букурещ, Румъния. Нашите момичета приключиха първенството със 112 точки, като Тайбе Юсеин и Биляна Дудова защитиха титлите си, сребро добавиха Миглена Селишка и Евелина Николова, а Мими Христова се нареди пета.

Трофеят бе връчен на старши треньора Петър Касабов.

Първи е тимът на Украйна със 168 точки , трети е съставът на Турция с 98 т. На четвърто място са азерките с 96 г., а отборът на Русия е  пети с 89 точки.

„Имаше напрежение преди финала - призна Тайбе Юсеин, която в Букурещ защити европейската си титла. - Познавах добре италианката, но финалът си е финал. Винаги си представям по-лесни победи, но не беше и кой знае колко трудно.

Опитах се да я туширам, но не винаги се получава. Важното е, че спечелих. Посвещавам титлата на треньорския щаб. А дали ще има изненада на световното? Работим по въпроса за нови неща в технически естество. А за тази година ми се иска да повторя миналогодишния си успех."

През 2018-а Тайбе Юсеин спечели и световната титла, а в края на годината бе избрана за спортист №1 на България.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат