Страсбург се доближи до мач с Локо Пд или Спартак Търнава

Французите направиха обрат и се наложиха с 3:1 над Макаби Хайфа

Макаби Хайфа поведе при гостуването си на Страсбург, но допусна обрат с 1:3 и намали шансовете си да се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, където победителят от тази двойка ще се изправи срещу Локомотив (Пловдив) или Спартак (Търнава).

Максим Плакусченко беше точен за израелците, но всичко за тях тръгна наопаки в самия край на полувремето, когато Аяд Хабаши извърши нарушение в наказателното поле и получи червен картон, а Людовик Ажорке изравни от отсъдената дузпа.

С човек повече французите бяха пълни господари на терена през втората част. Още в 47-ата минута Адриен Томасон даде преднна на домакините след пас на Ажорке. Малко преди това футболистите на Страсбург претендираха за още една дузпа, но реферът си замълча.

В 61-ата минута Томасон асистира на Жонас Мартен и той за трети път прати топката във вратата на Гай Хаимов.

Елзасци имаха и други положения, с които стигнат до по-убедлитена победа, но трябва да са благодарни на стража си Матс Зелц, който спаси сигурен гол след силен шут на Хазиза в последните минути.