Ще се класира ли Левски за Европа?

19 август 2019 23:58 Николай Георгиев

Спартак излъга ЦСКА в дербито на Москва

Московският Спартак се поздрави с успех над ЦСКА в дербито на руската столица от програмата на шестия кръг на Премиер лигата. Спартак спечели с 2:1 пред 40 000 на “Открытие Арена”, като и двата гола за успеха отбеля французина Самуел Жиго. Той откри след час игра след асистенция на Андре Шюрле. В 68-ата минута “армейците” изравниха с попадение на Марио Фернандес, но 11 минути преди края Жиго донесе успеха на Спартак, който се изкачи на четвъртата позиция с 13 точки. ЦСКА остана шести с 10.

През първото полувреме гостите стартираха по-активно, но постепенно Спартак изравни играта. След почивката домакините окончателно овладяха инициативата и започнаха да действат по-бързо и смело. Бакаев пропусна в началото, но след една контраатака в 59-ата минута Шюрле даде идеален пас към Жиго, който откри.

След гола Спартак се разигра и създаде още две отлични възможности, но вратарят Игор Акинфеев беше на мястото си след удари на Жиго и Бакаев. ЦСКА показа характер и постепенно укроти натиска на домакините, за да стигне до изравняване 20 минути преди края чрез Марио Фернандес.
На трибуните бяха пуснати димки, което наложи спирането на играта, което доведе до нарушаване на ритъма. От това се възползва Спартак и Жиго, който се разписа след ъглов удар. До края Спартак удържа резултата и зарадва феновете си с победа.