ФИФА насрочи удобни за САЩ дати за олимпийската квалификация в зона КОНКАКАФ

ФИФА насрочи удобни за САЩ дати за олимпийската квалификация в зона КОНКАКАФ

Мачовете ще се играят на два стадиона- традиционният Халиско и на новото съоръжение Акрон

Мъжките олимпийски футболни квалификации в зона КОНКАКАФ ще се проведат по време на паузата на ФИФА за международни мачове между 20-и март и 1-и април 2020-а година, което означава, че отборът на САЩ ще може да използва най-добрите си млади играчи от европейските клубове като Кристиян Пулишич, Уестън Маккени и Тайлър Адамс.

КОНКАКАФ, регионалната централа за Северна, Централна Америка и Карибския басейн, обяви град Гуадалахара (Мексико) за домакин на турнира, в който ще участват осем отбора. Мачовете ще се играят на два стадиона- традиционният Халиско и на новото съоръжение Акрон.

И докато правилата на ФИФА задължават клубовете да освобождават футболистите за мачовете за мъжките национални отбори, то за юноши и младежи решението остава на самите клубове. Сега олимпийската квалификация допуска до участие играчи, които са родени след 1-и януари 1997-а година.

Американците не успяха да се класират на турнирите по футбол при мъжете през 2012-а и през 2016-а година, а юношеският тим не стигна до Световните финали през 2018-а.

Сега САЩ, Канада, Коста Рика, Салвадор, Хондурас и Мексико са си гарантирали място на финалния турнир, докато последните две места са запазени за отборите от Карибската подгрупа на пресяванията и ще се определят през септември.

Първите два отбора от квалификационния турнир на зона КОНКАКАФ ще играят на олимпийския турнир в Токио догодина.

Гласи се бойкот на жребия за Мондиал 2026

Напрежението около Световното първенство по футбол през 2026 г. ескалира, след като стана ясно, че Иран ще бойкотира жребия за финалния турнир

Почетино иска САЩ да мисли за спечелване на Мондиал 2026

Селекционерът на националния отбор на САЩ по футбол Маурисио Почетино цели спечелването на Световното първенствогодина, на което страната е съорганизатор.

Бразилия ще удължи договора на Анчелоти

Президентът на Бразилската футболна конфедерация Самир Хауд възнамерява да започне преговори за удължаване на договора със селекционера на националния отбор на страната Карло Анчелоти

Националите на Косово делят €1,5 млн. при класиране за Мондиала

Временният премиер Албин Курти заяви, че правителството му ще даде бонус

Неймар иска да играе за Сантос, въпреки болката

Нападателят пропусна мача срещу Интернасионал в понеделник

Анчелоти: Винисиус ще играе на Световното

„Такъв тип играч не може винаги да е на 100 процента“, заяви селекционерът на Бразилия

Шапекоензе отново е в елита на Бразилия девет години след голямата трагедия

"Зелените" спечелиха промоция

Инфантино осигури над 1 милиард долара от саудитски фонд за спортна инфраструктура

Саудитският Фонд да развитие (СФД) ще предостави над 1 милиард американски долара като преференциални заеми за изграждане или подобряване на футболната инфраструктура в развиващите се страни съгласно Меморандум за разбирателство с ФИФА, стана ясно от изявление на централата в Цюрих

Меси се нареди до Пушкаш с асистенции (ВИДЕО)

Лионел Меси изигра ключова роля при победата на клубния си Интер Маями с 4:0 срещу тима на Синсинати