Красен Кралев награди бронзовия медалист от Световното по плуване Йосиф Миладинов

Председателят на федерацита Георги Аврамчев благодари на министъра за подкрепата

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетен плакет на ММС бронзовия медалист от Световното първенство по плуване за юноши Йосиф Миладинов. 16-годишният талант спечели бронзовото отличие в Будапеща, Унгария на 50 метра бътерфлай с нов национален рекорд.

На шампионата Миладинов записа отлично представяне и на 100 метра бътерфлай, финиширайки четвърти. В сериите на дисциплината Йосиф подобри националния си рекорд с 51.91 и стана първият български плувец, който слиза под 52 секунди на 100 м бътерфлай. Освен това с постижението си младата ни надежда покри норматив „А“ и взе квота за Олимпиадата в Токио. Това го прави вторият ни сигурен плувец за Игрите през 2020 след Антъни Иванов. През юли Миладинов спечели и сребърното отличие в същата дисциплина на Европейското първенство за юноши в Казан, Русия.

Спортният министър поздрави българския плувец за страхотното представяне на Световното първенство и му пожела още по-големи успехи. Красен Кралев и Йосиф Миладинов обсъдиха подготовката на състезателя в Швейцария, където той учи и тренира в последната година.

Председателят на Българската федерация по плувни спортове Георги Аврамчев благодари на министър Кралев за подкрепата, която оказва на плувните спортове. Двамата обсъдиха и плана за подготовка на Йосиф Миладинов за Олимпийските игри в Токио.

Почетни плакети от министър Кралев получиха още главният мениджър на националния отбор по плуване Кристиян Минковски и треньорът на Миладинов Стефан Георгиев.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат