Попето: Загубите тежат, ще дойдат и добри дни

Попето: Загубите тежат, ще дойдат и добри дни

"Ние сме един отбор, не бива Христо Иванов да е самокритичен към себе си", заяви Ивелин Попов

 Капитанът на България Ивелин Попов заяви пред Sportal TV, че липсата на победи в последната година се отразява на настроението на националите. Попето обаче е сигурен, че ще запишем победа до края на квалификационната кампания.

 
 
 
"Балъков ми каза, че всички, които сме влезли в игра, не сме влезли както трябва. Мисля, че 80 минути не стояхме лошо не терена, първите 3 положения бяха пред тяхната врата. За наше нещастие в последните 10 минути не стояхме добре. Лошо е, че без чиста ситуация допуснахме 7 гола. Ние сме един отбор, не бива Христо Иванов да е самокритичен към себе си, не е виновен той, всички до един сме виновни. Това му е дебют, не бива да поема той вината. Колективът винаги е бил добър тук, но за тази схема на игра трябва време. Бековете трябва да разберат точното време да се включат, за 3-4 дни не може да се получи, но има облик този отбор.
 
 
 
В последната третина трябва да сме по-нахални, по-креативни и по-ефективни. Нямаме победа и това ни тежи, чува се на вечеря само дрънкането на чинии и прибори, това си говорихме и вчера на тренировката - когато има победи, самочувствието е по-различно. При загуби си леко скован, пазиш се да не сбъркаш, тежи, разбира се, но съм сигурен, че ще дойдат и добри дни.
 
 
Следим, разбира се, за шанса си в Лига на нациите. Чакаме си шанса, това сме си го извоювали с представянето си в Лигата на нациите предната година. Говорих със селекционера, ще се започва скоро концепция с държавата за българския футбол, да се надяваме, че до 5-6 години ще се берат плодовете. Ще вземем победа в оставащите мачове. Вкъщи играем по съвсем различен начин, знаете. Трябва да сме доста по-агресивни и по-нахални в тяхната третина. Сигурен съм, че ще запишем победа. Нямам претенции къде играя, където ме вижда треньорът, там. За мен е без значение", каза Попов.
Попето остава в Арда при класиране в Европа

Наскоро халфът обяви, че ще прекрати кариерата си след края на сезона

Христо Янев набеляза трима от елита на България

ЦСКА вече работи по зимната си селекция

Левски подкрепи Митков: Атаките към достойнството на наши футболист е в разрез с ценностите на клуба

Вижте позицията на "сините"

Защитник на Левски ще се оперира

Проблемите на Алдаир налагат хирургическа интервенция

Грозно!  Фенове на Левски горят снимка на Асен Митков, Анди Краев с послание

Много грозна поява от фенове на "сините"

ЦСКА 1948 приема Добруджа с амбиция за победа

Двубоят е днес от 15:00 часа

Лудогорец ще опита да продължи серията си срещу Славия

Срещата е днес от 17:30 часа

Хаджиевски: Направихме добър полусезон, макар че разполагаме със скърпен отбор

Треньорът на Спартак (Варна) видя позитивни няколко месеца

Иванов след успеха над Севлиево: Единственото хубаво нещо бе, че бихме

"Не съм доволен", подчерта младият специалист