Кой отбор ще подкрепяте в мача ЦСКА 1948 – ЦСКА?

05 октомври 2019 21:20 Велизар Антов

БЕЗАПЕЛАЦИОННО: ПСЖ разби с 4:0 преследвача си в Лига 1 (ВИДЕО)

Френският шампион Пари Сен Жермен разгроми гостуващия Анже с 4:0 в битката между първия и втория в класирането на Лига 1 от деветия кръг.

Попаденията за „принцовете“ вкараха Мауро Икарди, Пабло Сарабия, Идриса Гей и неспиращият да бележи Неймар.

През целия двубой парижани напълно доминираха на терена, като отборът на Анже, който е втори във временното класиране, така и не създаде истински проблеми за отбора на Томас Тухел, съобщи Гонг.

В 13-та минути дойде дебютното попадение. Пабло Сарабия получи топката в ситуация 1 на 1 срещу защитник на Анже, преодоля го и заби топката в долния ляв ъгъл на вратата на Людовик Бютел.

В 37-та минута Сарабия отново беше въвлечен в събитията. След многоходова атака испанецът центрира към точката на дузпата, с топката се размина Идриса Гей, преди аржентинската звезда Икарди да вкара за 2:0.

В началото на втората част своя звезден миг все пак имаше и Гей. В 59-та минута Сарабия беше намерен на задната греда, овладя топката и с плътен шут уцели страничния стълб на вратата на Бютел. Топката обаче се върна в краката на испанския нападател и той намери Гей, който от 5-6 метра нямаше как да сбърка за 3:0.

В първата минута на добавеното време за пореден път се изяви голямата звезда Неймар. След бърза контраатака Ерик Максим Чопо-Мотинг изведе бразилецът сам срещу вратаря на гостите. Неймар преодоля без проблем Бютел, след което вкара на празна врата за крайното 4:0.

По този начин ПСЖ събра 21 точки след 9 кръга и оглавява убедително класирането. Анже, от своя страна, въпреки поражението, остава на второ място с 16 точки.