Меси направи шокиращо разкритие: Исках да напусна Барса!

Меси направи шокиращо разкритие: Исках да напусна Барса!

"Не получих обаче нито една оферта"

Капитанът на Барселона Лионел Меси призна, че е обмислял да напусне клуба през 2013 година, когато срещу него бяха повдигнати обвинения от испанските власти за данъчни измани.

 
Меси, който е от 13-годишен в клуба и е голмайстор номер 1 в историята на каталунците, бе признат за виновен през 2016 година, че заедно с баща си Хорхе е укрил от имиджови права 4,2 милиона евро от властите в периода между 2007 и 2009 година. За същите нарушения осъдени бяха и други водещи футболисти в Испания - Кристиано Роналдо, Хавиер Масчерано и Марсело.
 
"По времето, когато се разрази скандалът, мислех да напусна", сензационно разкри Меси пред радио RAC1.
 
"Исках да напусна Испания, не конкретно Барселона, защото се чувствах много зле третиран. Нямах никакво желание да стоя повече тук. По това време кризата в Испания се задълбочаваше, а аз бях първата жертва на властите. Затова и ударът по мен бе много тежък. Властите ме използваха, за да покажат и на другите какво ги очаква. Всичко, което ми се случваше тогава, бе много тежко за възприемане", каза още Меси.
 
Аржентинецът обаче не уточни къде е щял да отиде, ако наистина бе напуснал Барселона: "Истината е, че не получих оферта, защото навярно всички знаеха, че искам да остана в Барса. Сега точно това е целта пред мен и семейството ми".
 
ОБЗОР: Косово надви 10 от Словения и си гарантира баража за Мондиал 2026 (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

Дания се провали срещу Беларус за 2:2

Швейцария с решителна крачка към Мондиал 2026

“Кръстоносците” победиха Швеция с 4:1 у дома

Гебриел стресна Арсенал

Арсенал претърпя сериозен страх от контузия, след като защитникът Габриел накуцвайки напусна приятелския мач на Бразилия срещу Сенегал с 2:0 на стадион „Емирейтс“ в Лондон.

Монтела след мача с България: Не е лесно да печелиш срещу такъв отбор

Селекционерът на Турция Винченцо Монтела беше доволен от победата на своя отбор с 2:0 над България

Джейми Карагър: Манчестър Сити няма как да е по-голям от Юнайтед

Бившият защитник на Ливърпул и телевизионен коментатор Джейми Карагър сравни статуса и популярността на Манчестър Сити и съгражданите от Юнайтед

Младежите на Шотландия биха Гибралтар преди домакинството си на България

Шотландия победи с 2:0 като гост Гибралтар в среща от квалификациите за Европейско първенство по футбол за младежи до 21 години. Двубоят бе от група „B“, където е и състава на България. 

Нападател на Испания се изкачи на 9-о място сред вечните голмайстори

Испанският нападател Феран Торес отбеляза 23-ия си гол за националния отбор. Футболистът на Барселона вкара при победата с 4:0 над Грузия в квалификациите за Световното първенство през 2026 г. Торес записа 52-ия си мач за Испания.

Австрия се поизпоти за победата срещу Кипър

Австрийците все по-близо до официализиране на класирането си за Мондиал 2026

Уелс с трудна, но ценна победа над Лихтенщайн

Уелс постигна трудна, но ценна победа при визитата си на Лихтенщайн в квалификациите за световното първенство.