Шампионите остават непобедени в Суперлигата

Шампионите остават непобедени в Суперлигата

Нефтохимик 2010 (Бургас) победи без особени проблеми като гост Черно море (Варна) с 3:0 (25:20, 25:22, 25:20)

Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) продължава да е непобедим през новия сезон в Суперлигата на България за мъже, след като записа 5-и пореден успех. Момчетата на треньора Николай Желязков биха без особени проблеми като гости Черно море (Варна) с 3:0 (25:20, 25:22, 25:20) в мач от 5-ия кръг, игран тази вечер в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Така шампионите от Бургас имат 5 победи от 5 мача и 15 точки, като преди завършването на останалите срещи от кръга са начело във временното класиране. Черно море пък е на предпоследното 11-о място с едва 1 победа, 4 загуби и 2 точки. В следващия 6-и кръг Нефтохимик е домакин на Марек Юнион Ивкони (Дупница), докато варненци са гости на отлично представящия се до момента тим на Дунав (Русе). Двубоите са съответно в петък (15 ноември) от 18,00 часа и в събота (16 ноември) от 17,00 часа.

В първия гейм домакините от Черно море поведоха за кратко, след което бургазлии обърнаха резултата. Варненци изравниха, след което последва нова размяна на ролите. Това се случи още веднъж, но шампионите успяха да наложат волята и да вземат аванс. Момчетата на Николай Желязков взеха спокойно гейма с 25:20. Втората част бе под диктовката на варненци, като положението се запази до 17:16. Впоследствие, играта продължи точка за точка. Все пак, шампионите дръпнаха при 22:21 и в крайна сметка увеличиха преднината си след 25:22. Третата част започна равностойно, след което Нефтохимик отново поведе. Доминацията на шампионите се запази, въпреки опитите на домакините да се върне в игра и Нефтохимик се поздрави с поредната си победа след ново 25:20 и 3:0.

Любо Ганев: Доволен съм от представянето на отбора

Президентът на Българска федерация по волейбол (БФВ) Любомир Ганев направи равносметка на представянето на националния отбор по време на мачовете в Бургас.

Любо Ганев: Няма как да не съм доволен от момчетата, целта е постигната

Президентът на БФ по волейбол коментира представянето на националния тим

Украйна надви България с 3:1 гейма в последния мач в Бургас (ВИДЕО)

Националите ни спечелиха първата част, но допуснаха обрат

Алекс Николов към Мони: Оправяй се бързо, трябваш ми!

Волейнационалът Александър Николов написа послание към брат си Симеон, който по време на мача с Турция в Бургас се контузи

Волейболна легенда: Атмосферата в "Арена Бургас" е идеална

„Националите показват, че могат да влязат в осмицата“, смята Димитър Златанов

Обявиха състоянието на Симеон Николов

Аут е за две седмици

Симеон Николов няма фрактура

Волейболистът ще отсъства 2-3 седмици, под въпрос е за турнира в Полша

България срещу Украйна в последния си мач в Бургас

Стоил Палев сменя контузилия се Симеон Николов

Бленджини: Направихме прекалено много леки грешки

"Не можахме да поставим под напрежение съперника", обяви волейболният ни селекционер