Кой ще спечели баража за Лига Европа?

28 ноември 2019 13:07 Христо Иванов

Норвежката сензация Холанд с нов рекорд в ШЛ

Норвежкото дете-чудо Ерлинг Холанд постигна пореден впечатляващ рекорд в Шампионската лига. Сензацията от Ред Бул Залцбург се превърна в първия тийнейджър, който вкарва голове в пет последователни мача на Шампионска лига или предшественика КЕШ.

Заради мускулен проблем Холанд започна мача срещу Генк като резерва, но влизането му в игра през първото полувреме моментално доведе до асистенция за третия гол в 69-ата минута, а след това в 87-ата сам реализира четвъртото попадение.

За него това бе осми гол в Шампионска лига, с което Холанд е и втори в голмайсторската класация като пред него е само Роберт Левандовски с 10.

Норвежецът и неговите съотборници ще имат голямо предизвикателство пред себе си след две седмици, когато победа над Ливърпул би могла да им донесе класиране за елиминациите.

Това, което прави Холанд пък не остава незабелязано като към него интерес вече има от почти всички европейски грандове.