Футболистите на Първомай с класическа игра и резултат в Кавракирово

"Доволен съм от резултата, но не и от играта като цяло", сподели треньорът на Огражден-1955 Кирил Атанасов

В  последния мач за годината за първенството на областна група Струма-2  мъжкият отбор на Огражден 1955 с.Първомай надигра по всички линии  отбора на домакините, но го победи само с 3:0.

Срещата започна с пропуски за отбора на гостите, като най-вече се отличиха Атанас Пановски, Антон Геров и Илия Ризов. Това бе причината първата част на срещата да завърши при резултат 0:0.

През второто полувреме отново футболистите на Огражден-1955 с.Първомай диктуваха играта на терена. На три пъти Антон Геров разтресе гредите зад стража на домакините, а веднъж това направи и Илия Ризов. В 61-ва минута наставникът на гостите Кирил Атанасов и феновете, дошли да ги подкрепят, се радваха , и имаше защо. Илия Ризов от 25-26 метра с топовен изстрел опъна мрежата зад вратаря на Вихър за 0:1. Девет минути по-късно Антон Геров от около 20 метра уцели лявата странична греда зад вратаря на домакините, топката си върна и в добавката Илия Ризов не сгреши за 0:2. Васил Кръстев  и Илия Ризов отново уцелиха гредите зад вратаря на Вихър. В 83 –та минута при поредно меле пред наказателното поле на домакините Васил Кръстев се оказа най-съобразителен и бутна топката в мрежата за 0:3.

„Много добро съдийство на бригадата от Сандански. Мачът беше спортсменски и за първи път от дълго време насам футболистите на домакините не създаваха излишно напрежение на терена. Доволен съм от резултата, но не и от играта като цяло. Ще продължим да работим върху подобряване на мерника, за да пълним повече мрежите на противниковите отбори на пролет. Отложеният мач срещу Беласица-08 в Първомай ще изиграем през пролетта”, сподели старши треньорът на Огражден-1955 Кирил Атанасов.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен