Eтър обърна лидера във втората лига на Русия

Търновци стигнаха до успеха след отлични последни минути

Със силен финален щурм Етър обърна с 2:1 лидера в руската втора дивизия Ротор Волгоград в първата си контролна среща лагера в Турция. Седем минути преди края търновци губеха с 0:1, след като Серченков се разписа в 40-ата минута. Иван Петков (83) и автогол на Йонов в третата минута на добавеното време донесоха успеха на Етър.

Срещата започна равностойно и двата отбора пропуснаха по едно положение в първите 20 минути. Най-напред Флорент Боджадж изведе майсторски Дино Мартинович, но той стреля силно в аут. Малко след това Шпиталний можеше да се разпише, но шутира в тялото на Господинов.

В 35-ата минута Иван Стоянов бе много близо до първия гол в мача, но не успя да преодолее вратаря на Ротор. Пет минути по-късно руснаците поведоха, след като Серченков засече с глава центриране на Денисов от левия фланг.

Отлична изява в 66-ата минута имаше вратарят на Етър Анатоли Господинов, спасявайки майсторски удар на Хачук от пряк свободен удар. В 83-ата минута Иван Петков изравни резултата, засичайки с глава центриране от корнер. В последните секунди Етър стигна и до втори гол, след като футболистите на Ротор направиха груба грешка, а Йонов си отбеляза автогол.

ЕТЪР - РОТОР 2:1
Голмайстори: 0:1 Серченков 40, 1:1 Иван Петков 83, 2:1 Йонов-автогол 90+3

ЕТЪР: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Иван Скерлев, Антон Огнянов, Божидар Кацаров, Яни Пехливанов, Фло Боджадж, Иван Стоянов, Дино Мартинович

РОТОР: 1. Нeсторенко, 5. Пискунов, 33. Удал, 28. Байриев, 95. Денисов, 17. Песегов, 6. Серченков, 8. Алейник, 70. Горбунов, 66. Шпиталний, 98. Галаджан

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен