ОБЗОР: Байерн (Мюнхен) беше на крачка от провал (РЕПОРТАЖИ)

Баварците се наложиха с 4:3 на “Алианц Арена”, след като до 82-ата минута водеха уверено с 4:1

Байерн (Мюнхен) беше на крачка от провал в турнира за Купата на Германия, след като за малко да изпусне победата срещу Хофенхайм на 1/8-финалите. Баварците се наложиха с 4:3 на “Алианц Арена”, след като до 82-ата минута водеха уверено с 4:1. Гостите върнаха две попадения и в добавеното време и поставиха гранда под напрежение.

В крайна сметка мюнхенци се измъкнаха и продължават напред към голямата цел - нов домашен дубъл. Важна крачка към титлата в Бундеслигата пък мюнхенци могат да направят идната неделя, когато приемат втория в класирането РБ (Лайпциг).

Изненадващо Хофенхайм поведе в двубоя в Мюнхен след автогол на Жером Боатенг (8), но след това автогол си заби и капитанът на гостите Бенямин Хюбнер (13). Последва вихрушка пред вратата на футболистите в сини екипи и до края на полувремето Байерн вече водеше с 3:1 след попадения на Томас Мюлер (20) и Роберт Левандовски (36).

В 80-ата полякът се разписа още веднъж за 35-ия си гол през сезона, но веднага след това Мунас Дабур (82) намали на 2:4. После резервата на Хофе даже пропусна от чиста ситуация. В добавеното време Дабур все пак се разписа и изведнъж Байерн се оказа притиснат до стената. Все пак домакините оцеляха.

Байер (Леверкузен) не се представи убедително, но все пак си заслужи място на 1/4-финалите за Купата на Германия след домакинска победа с 2:1 над Щутгарт. Играчите на Петер Бос имаха късмет, защото в добавеното време на двубоя бившият представител на елита пропусна 100-процентова възможност за изравнително попадение, което щеше да прати мача в продължения. При 0:0 пък гостите удариха греда, а след това техен нападател изпусна сам срещу вратаря.

В другата ранна среща за деня елитният Унион (Берлин) пребори с голяма доза шанс аматьорския Ферл след успех с 1:0 като гост, дошъл след попадение 4 минути преди края.

РЕПОРТАЖИ ОТ СРЕЩИТЕ ВИЖТЕ ТУК
Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)